Біографія
Олександр Миколайович Лисенко родом з Москви. В Україні відомий як мер міста Суми.
Сім'я
Виріс в сім'ї військовослужбовця.
Одружений (дружина – Олена Григорівна, 1984 року народження). У подружжя є донька – Дар'я (2006).
Освіта
Середню освіту здобув у м. Бахмут (Артемівськ) Донецької області, поступивши в школу в 1978 році.
У зв'язку з переїздом родини навчання в сьомому класі проходило у місті Суми. Тут Андрій Миколайович навчався у середній школі №1. Школу закінчив зі срібною медаллю.
У 1988 році вступив до Донецького вищого військово-політичного училища. Випустився з відзнакою у 1992 році.
У 1988-92 роках служив у Збройних силах і покинув службу за власною ініціативою.
У 2001 році здобув другу вищу освіту, закінчивши Сумський державний університет і вивчившись на менеджера організацій.
Кар'єра і бізнес
У 2006 році почав свій бізнес. Став директором власного підприємства ТОВ "Сумитранс-З". На посаді перебував три роки, і нині компанія вже не працює.
Політична діяльність
У 2006 році приєднався до партії "ВО "Батьківщина".
Через рік був призначений першим заступником голови Зарічної районної партійної організації партії "ВО "Батьківщина" (м. Суми). На посаді перебував три роки.
Потім пішов на підвищення – став керівником Зарічного районного виборчого штабу, представляючи інтереси кандидата на пост Президента Юлії Тимошенко.
У 2010-12 роках обіймав крісло голови міської партійної організації "ВО "Батьківщина" у м. Суми.
З 2012 року став головою обласної партійної організації "ВО "Батьківщина" в Сумах.
На початку 2014 року призначений секретарем Сумської міської ради та одночасно в.о. Сумського міського голови.
У травні того ж року балотувався на дострокових місцевих виборах від партії ВО "Батьківщина". Більшість виборців підтримала його кандидатуру як Сумського міського голови.
На наступних виборах мера Сум, що пройшли в листопаді 2015 року, Олександр Лисенко, бувши чинним мером, знову балотувався від партії "ВО "Батьківщина". Його підтримала більшість сум'ян, віддавши 49 752 голосів за Лисенко (68,5%).
Компромат і чутки
Бійки у міськраді
У 2015 році, на одній із сесій міської ради Сум, виступили активісти, які вимагали
Мер Сум у результаті оголосив про закриття сесії, що викликало обурення у сум'ян. Люди почали скрикувати, щоб мер склав свої повноваження "за власним", оскільки не виконав обіцянку запобігти підвищення тарифів на проїзд.
Розкрадання бюджетних коштів
У 2018 році на ремонт колектора в місті Суми було виділено 8,5 млн грн, з яких 2,5 млн грн, за версією Харківського територіального управління Рахункової палати,
У остаточному акті містилися роботи, які насправді не були виконані, загальною вартістю 2535000 грн. А саме 2850 м³ піску (1200000 млн грн), 145 м труб (310000 грн), бетонні жолоби (145000 грн), помпа (880000 грн). При цьому помпа качала воду протягом кварталу до того, як через тендер була закуплена і прибула на місце ремонту колектора.
Як наслідок, місту дісталася пропускна здатність колектора, зменшена в півтора раза. Плюс до всього при перевірці було зафіксовано порушення гарантійних строків на виконану кількість робіт.
Таким чином, Сумського міського голову Лисенка звинувачували в розкраданні бюджетних коштів.
300% премії до зарплати
2018 рік для мера Сум, схоже, виявився не з кращих. Роком раніше з Лисенком стався конфлікт, що стосувався голосування на сесії міськради за
Лисенко був притягнутий до адміністративної відповідальності, пов'язаної з корупційними порушеннями. Однак незабаром справа була закрита.