Біографія

Кучер Сергій Миколайович народився 26 вересня 1975 року. Про місце народження, сімейний стан та освіті інформації у відкритих джерелах немає.

Кар'єра і бізнес

Сергій у сфері нерухомості з кінця 1990-х років. Починав він як агент з нерухомості, а через кілька років Кучер вже був заступником голови правління компанії "НЕСТ" - "Нерухомість столиці".

Пізніше він пішов у "вільне плавання" і вже сам займав директорські посади в будівельних компаніях, таких як ТОВ "ДІА девелопмент", "Компанія ДІБ" та інші.

У 2006 році Кучера потягнуло в політику. Тоді він став депутатом Київської міської ради від "Блоку Кличка" (пройшов під сьомим номером). Пізніше забудовник перебіг в протилежний політичний табір, ставши членом фракції Партії регіонів.

У Київраді Кучер отримав дуже апетитну посаду. Він став заступником керівника постійної комісії, яка займалася питаннями земельних відносин.

Новоспечений "регіонал" намагався зайняти місце парламентарія. Правда, тут його чекало розчарування. На виборах до Верховної Ради його номер виявився непрохідним. Однак без "теплого місця" Сергій не залишився. У 2010 році він отримав посаду начальника столичної Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ).

За його словами, він кілька років прожив за кордоном. Там також займався девелопментом. Кучер - генеральний директор будівельної компанії Edelburg Development.

На сайті компанії повідомляється, що вона існує з 2007 року. Реалізовувати свій перший проєкт в українській столиці Edelburg Development почав через десять років, у 2017 році.

Тепер в процесі будівництва знаходиться вже три столичних проєктів житлових комплексів бізнес-класу та один комплекс комфорт-класу в Вишневому. Там же будується перший в місті торгово-розважальний центр Cherry Mall. Ще один сегмент, в якому компанія почала працювати - офісна нерухомість.

У 2019 Сергій Кучер призначений президентом державної будівельної корпорації "Укрбуд".

Компромат і чутки

Забудовник неодноразово опинявся в епіцентрі скандалів. Так, у 2014 році проти нього, а також ексначальника ДАБІ Олександра Рибака, який припадав сином колишнього спікера парламенту Володимира Рибака, СБУ порушило кримінальну справу.

За версією слідства, за рік до цього Кучер і Рибак "створили дієвий механізм незаконної реєстрації дозвільних документів на проведення будівництва".

В кінці 2018 року Кучер виявився оголошеним в розшук. "Дані про розшук Кучера внесли до переліку розшукуваних осіб на сайті Міністерства внутрішніх справ. Відзначається, що ексглаву столичного ДАБІ звинувачують у зловживанні владою або службовим становищем ". Йому загрожувало позбавлення волі на строк до восьми років з трирічною забороною займати певні посади.

За даними ЗМІ, "Кучер, після призначення главою" Укрбуд "фактично при Зеленському став тим, ким був його партнер Микитась при Порошенко.

Чимало було гучних скандалів з незаконними забудовами в столиці. Наприклад, "у вересні 2013 року скандал навколо будівництва за адресою Тверська, 16, протистояння навколо незаконної забудови на вул. Жилянській, 120-б, будівництво адміністративно-господарського комплексу УПЦ МП в буферній зоні Софії Київської в провулку Десятинному, 3-5. І спроба побудувати торговий центр на місці скверу по вул. Серафимовича, 6а ".

До речі, за версією деяких представників преси, Кучер вирішив стати депутатом саме через те, що ніяк не міг зважитися питання з будівлею садочка на вулиці Пушкінській, 33А.

На початку 2000-х років ця нерухомість була передана ВАТ "ДІБ". Але пізніше стало відомо, що "рішення про передачу дитячого садка було підробкою", тому "право власності на сад було анульовано".

Тоді Кучер, очевидно, вирішує отримати важелі впливу на подібні ситуації, ставши депутатом Київської міськради. По зауваженнях ЗМІ, після того, як він зайняв крісло в Київраді, "всі рішення судів, прокуратури та місцевої влади навколо спірного дитсадка по Пушкінській діяти перестали". Лише протести мешканців навколишніх будинків допомогли зберегти будівлю дитячого садка.

Водночас, за інформацією ЗМІ, Сергій Кучер не соромився вдаватися до використання "тітушек для боротьби з протестувальниками, які виступають проти будівництва висоток або ТРЦ".

Крім того, ексглаву ДАБІ називають "автором схеми" 5 доларів за квадратний метр - стягування хабаря з забудовників, що призводить до завищення ціни на квартири".

За даними журналістів, "відзначився" Кучер і в тендерних схемах. Так, тендер на ремонт фонтану по вулиці Червоноармійській, 119 виграла компанія ТОВ "Інтеко інжиніринг". Ціна ремонту майже дев'ять мільйонів гривень.

Дана компанія є частиною холдингу "Інтеко", яку очолює екснардеп Дмитро Андрієвський. "Інтеко інжиніринг" є засновником ТОВ "Сітібудмайстер". У 2008 році разом з фірмою Дмитра Андрієвського до складу засновників "Сітібудмайстра" увійшов і сам Сергій Кучер.

До журналістів потрапила в руки копія неофіційної угоди між Кучером і ще одним відомим бізнесменом-чиновником Максимом Мікітасов. «Угода стосується спільної реалізації проєктів "Чарівне місто" і "Броварський проспект", і датується травнем 2016 року. Це так звана "понятійка" про партнерство», - розповіли в ЗМІ.

Відповідно до документа, Максим Микитась та Сергій Кучер вкладають в проєкт по 25,3 млн гривень. При цьому договір був неофіційним. Оскільки обидва забудовники на той момент були чиновниками й не мали право займатися підприємництвом.

Фотографії

Сергій Кучер
Фото 1 из 3. Сергій Кучер / Фото: politeka.net
Сергій Кучер
Фото 2 из 3. Сергій Кучер / Фото: politeka.net
Сергій Кучер
Фото 3 из 3. Сергій Кучер / Фото: politeka.net

Джерела:

my.ua

politeka.net