Біографія
Семен Кривонос – голова Державної інспекції архітектури та містобудування України (з травня 2021 року). Станом на січень 2023 року – кандидат на посаду директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
Народився 16 січня 1983 року у Маріуполі Донецької області.
Освіта
Закінчив кілька вищих навчальних закладів. Першу вищу освіту здобув за спеціальністю «Агрономія», закінчивши у 2005 році Національний аграрний університет. Далі вступив у Національну академію державного управління при Президентові України, де у 2007 році отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Державне управління» та здобув кваліфікацію магістра державного управління.
Одночасно у Семена Кривоноса було бажання отримати юридичну освіту: для цього у 2010 році він закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування України за спеціальністю «Правознавство». Там здобув кваліфікацію спеціаліста права.
Кар'єра
Під час навчання у Нацакадемії держуправління Кривонос перебував у студентському активі, від імені якого тісно співпрацював з Управлінням сім'ї та молоді. Тож одразу після університету почав працювати на посаді головного спеціаліста відділу у справах сім’ї та молоді Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації. Там працював з червня по листопад 2007 року, а далі перейшов в аспірантуру Національної академії державного управління.
Свою кар'єру Семен Кривонос бачив в юридичному напрямку. У 2011 році він переїхав з Києва до Обухова. Працював там до 2014 року. Спершу – на посаді начальника відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Обухівського міськрайонного управління юстиції, а потім став начальником тієї ж реєстраційної служби. Після Обухова деякий час працював на різних посадах в Головному управлінні юстиції Київської області, де, серед іншого, реалізовував пілотний проєкт із впровадження прототипу моделі ЦНАПів за новою моделлю.
У 2015 році перевівся з ГУ юстиції Київської області до ГУ юстиції Одеської області. Там теж стояло завдання впровадити модель «суперЦНАПу», і Кривонос опинився в робочій групі, створеній Мін'юстом та Одеською ОДА щодо відкриття центру обслуговування громадян.
В Одесі Кривонос добре себе зарекомендував. Того ж 2015 року був призначений на посаду першого заступника начальника Одеської митниці ДФС.
У квітні 2016 року Семен Кривонос виграв конкурс на посаду директора Одеського територіального управління НАБУ. Від посади відмовився та повернувся працювати на митницю.
З грудня 2016 по січень 2017 року – старший юридичний радник в Міжнародній організації з розвитку права (IDLO). 2017-2018 роки – помічник адвоката в адвокатському об’єднанні «Пасіка і партнери».
У 2018 році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Здійснював адвокатську діяльність індивідуально, а у період з жовтня 2018 року по листопад 2019 року – у складі адвокатського об’єднання «Пасіка і партнери».
З липня 2020 року по травень 2021 року очолював громадську організацію «Офіс простих рішень та результатів». Брав участь у розробці концепцій реформ, які були презентовані на Національній раді реформ при Президентові України. Розробляв для цього цілу низку законопроєктів.
У травні 2021 року уряд призначив Семена Кривоноса на посаду голови Державної інспекції архітектури та містобудування України. Цей орган був створений «з нуля» після ліквідації ДАБІ, відомої своєю корумпованістю. Видання «Економічна правда», описуючи роботу ДІАМ під головуванням Кривоноса, у серпні 2022 року констатувало кардинальні зміни у діяльності оновленої будівельної інспекції. Великі девелопери розповідають, що вперше з них не вимагають хабарів за видачу дозвільної документації та введення житлових комплексів в експлуатацію, а прості громадяни отримують документи на будівництво приватних будинків за лічені години.
Резонансною стала одна з історій, пов’язаних із перебуванням Кривоноса на посаді голови ДІАМ. У лютому 2021 року представник одного зі столичних забудовників намагався дати йому хабар у розмірі 120 тисяч доларів. Семен Кривонос звернувся із заявою до НАБУ, а результаті чого представника забудовника затримали. Це був безпрецедентний випадок для сфери архітектурно-будівельного контролю в Україні.
У 2022-2023 роках Семен Кривонос бере участь у конкурсі на посаду директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
Фотографії
Посилання
Семен Кривонос: Це має бути комплексна робота зі знищення самих передумов корупції
Голова Держінспекції містобудування: Лобіювати інтереси людей, які будують – велика честь