Головним атрибутом дня Сорока святих вважається випікання пташок. Але це не прості пиріжки – в них потрібно покласти монету, іншу – пересолити, в третій – помістити обручку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗдавна українці вірили: кому яка булочка дістанеться, у того таке життя й буде: у когось печаль і досада, якщо дістанеться солона пташка, у когось достаток – якщо витягне монетку, а пташка з обручкою – до весілля.
Дівчата також брали "жайворонка" і кидали через плече, куди хвостом покаже пташка – звідти наречений і прийде. Жіночі посиденьки були традиційними, збиралися разом, пекли смаколики, першу – викладали на порозі, аби спробував пес. Чию першу пташку з’їсть , та першою і вийде заміж.
Обов'язково потрібно було кожній наварити по 40 вареників і частувати ними хлопців – "аби мороз любисток не побив", примовляли при цьому. І не дарма. Любисток вважався квіткою, здатною привернути в дім кохання, так званий древній афродізіак, якщо можна так його назвати.
Крім того, у народі 40 святих пов’язано з початком весни і кінцем зими, тому у цей день слідкували за погодою: якою вона буде 22 березня, такими будуть і наступні 40 днів.
Основні прикмети на свято:
Якщо прилетять птахи – скоро буде дуже тепло.
22 березня синиця заспівала – тепло ворожить.
Випав сніг – до холодів на Великдень.
Хмарно і мороз – скоро буде тепло і можна сіяти.
Хороша погода – до урожаю гречки.
Дружно тане сніг – до активної повені й буйних трав.
Яка погода на Сорок святих – така й у Петрівку (12 липня).
Опади і мало сонця – не буде повені, влітку не очікується тривалих злив, а осінь буде сухою.
Дивіться: 40 святих – мученики, які не зреклися віри
Як повідомляв портал "Знай.ua", 22 березня православні вшановують пам'ять сорока Севастійських мучеників – так їх назвали на честь міста, звідки родом найвідоміша біблійна історія.