Сьогодні, 4 березня, виповнилося б 70 років легендарному українському композитору Володимиру Івасюку, автору геніальних пісень "Водограй", "Червона Рута" і "Я піду в далекі гори".

За своє коротке життя він написав 107 пісень, 53 інструментальних твори і музику до кількох спектаклів.

Володимир Івасюк

Крім музики Івасюк також займався грою на скрипці, фортепіано, віолончелі та гітарі. Композитор любив малювати і фотографувати, хоча за фахом був медиком.

Володимир Івасюк помер у віці 30 років. За неофіційною версією, його вбили за наказом КДБ. Його рідні впевнені в цій версії, хоча офіційною причиною смерті легендарного композитора вважається самогубство.

Популярні новини зараз

Переможець "Холостячки" Андрій Задворний не повірив Златі Огнєвіч: "Жах, а не вибір"

Олена Кравець з "Квартал 95" показала, що вчудила її донька Маша: до такого не додумалися навіть діти Олі Полякової

Роман Свечкоренко розкрив таємницю творців "Холостячки": не підпускали до Злати Огнєвіч до фіналу і приховали розлучення

Григорій Решетник зрадів фіналу "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Нарешті маячня закінчиться"

Показати ще

До сьогоднішнього дня справа про смерть стоїть під грифом "таємно" і зберігається в Москві.

Тіло композитора було знайдено через три тижні після смерті, в травні 1979 року.

Володимир Івасюк

З березня 2009 року Івасюк нагороджений званням героя України посмертно.

У понеділок, 4 березня, в день народження геніального українського композитора, президент Петро Порошенко написав у своєму Twitter, що кожна пісня Івасюка – це "свідчення сили українського духу".

Нагадаємо, що 25 лютого 1956 року, 63 роки тому, на закритому засіданні XX з'їзду КПРС Хрущов виступив зі звинуваченнями проти Сталіна.

Програма з'їзду вже була вичерпана, коли Микита Хрущов запропонував увазі учасників свою сенсаційну доповідь «Про культ особистості і його наслідки». У доповіді Хрущов викладав факти, що викривають В. В. Сталіна. У ньому йшлося про масовий терор, репресії і злочини 30−50 років, в яких звинувачувався Йосип Сталін.

Його доповідь шокувала присутніх делегатів. За спогадами очевидців, під час виступу першого секретаря в залі панувала мертва тиша.

Як повідомляв портал Знай.uа, спливла таємниця про кривавого диктатора Сталіна, яку тримали в секреті 70 років.

Також Знай.uа писав, Ялтинська конференція заклала фундамент Холодної війни.