Вчені заявили, що Юпітер виявився найстарішою планетою Сонячної системи, який сформувався всього за мільйон років після головного світила.

Про це повідомили спеціалісти з Національної лабораторії Лоуренса Лівермора в США на сторінках Science Alert.

Дослідження показали, що за два-три мільйони після зародження Юпітера, він "виріс" у 50 разів більшим за Землю.

Для того, щоб скласти модель зародження п’ятої планети Сонячної системи, автори використали деякі речовини, які потрапили на Землю разом з метеоритами.

Газові гіганти, до яких відноситься і Юпітер, почали утворюватися близько 4,6 мільярдів років тому із газо-пилевого диску. А вже потім з'явилися і кам'янисті планети. Оскільки Юпітер важчий від Землі у 300 разів, це говорить про те, що він почав зароджуватися набагато раніше, щоб набрати із газу таку масу.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", астрономи виявили, що Юпітер становить загрозу для всієї Сонячної системи.