У Броварах, що на Київщині, звичайний на вигляд будинок перетворився на в'язницю для працездатних і цілком здорових людей. Саме там викрили страшне місце, де утримували проти їх волі десятки ні в чому невинних українців.

Лікарня суворого режиму

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла уповноважена президента України з прав людини Людмила Денисова.

"Сьогодні мені повідомили про те, що в приватному будинку у Броварах утримують людей проти їхньої волі, з'ясували, що це - приватний реабілітаційний центр "Хочу жити". Тут перебуває 21 дієздатна особа з нарко- та алко- залежністю та з розладами психіки. Під час конфіденційного спілкування 12-ро з них повідомили про бажання залишити заклад. Також вони розповіли, що потрапили до "центру" проти волі, більшість з них була поміщена сюди за ініціативою родичів. Втім немає жодних рішень судових органів, медичних закладів і згоди самих осіб на утримання їх тут. Також пацієнти закладу повідомили про вживання ними невідомих медичних препаратів, які подавляли їх волю", - пояснила Денисова.

В ході моніторингового візиту виявлено 80-річну жінку, яка не є хворою, і двох неповнолітніх 14-річних дівчат, які перебувають тут разом з дорослими за згодою своїх батьків, повідомляє Politeka.

Про інцидент одразу сповістили місцевих правоохоронців та прокуратуру, розпочато слідчі дії, відкрито провадження за статтею 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі).

У свою чергу, головне управління Національної поліції в Київській області повідомило, що пацієнти цього реабілітаційного центру звернувся в поліцію із заявами про незаконне утримання.

На момент прибуття поліцейських в центрі перебувало понад 20 підопічних віком від 20 до 81 року. Четверо з них дали свідчення і подали заяви в поліцію про незаконне позбавлення волі. Правоохоронці перевірятимуть наявність у підприємців ліцензій з надання відповідних послуг і умови, в яких знаходяться люди.

Дивіться: Каральна медицина - міф чи реальність України?

Нагадаємо, у Харкові пролунав потужний вибух.

Як повідомляв Знай.ua, в Миколаєві на проспекті Богоявленському поблизу Жуковського кільця сталася ДТП за участю автомобіля Daewoo Matiz і Chevrolet Aveo.

Також Знай.ua писав, в Німеччині, в комуні Лідербахе сталася жахлива ДТП, в результаті десятки туристів отримали травми різного ступеня тяжкості.