Сумнозвісний ТЦ "Зимова вишня" у Кемерово, котрий з учорашнього дня нищив вогонь, відкрився раніше на колишнього підприємства - найбільшого в місті кондитерського комбінату. Приміщення неодноразово перебудовували, тому тут стільки закутків і лабіринтів, що епіцентр спалаху вдалося вирахувати і знешкодити не одразу.

Коли центр перевіряли на техніку безпеки два роки тому, нічого підозрілого не знайшли, нещодавно навіть проводили спеціальні навчання, але цього разу сигналізація все одно не спрацювала – людей виводили хаотично, почалася паніка, повсюди лунали крики.

"Пожежа почалася на 4 поверсі. Загорілися батути. Все відбувалося на моїх очах - в цей час я сиділа на дивані навпроти. Пожежа розгорілася за лічені секунди, повалив дим. Почалася паніка, - розповіла в коментарі місцевим ЗМІ Юлія, яка під час НП перебувала в торговому центрі з трьома дітьми і мамою.

Жінка не могла вибратися швидко, натовп не давав проходу, чимало помітила й людей на інвалідних візках – їх вивозили першими. Дітей почала шукати серед інших одразу, вони, на щастя, змогли пробратися на вулицю.

"Коли почалася пожежа, я разом зі своєю 7-річною сестричкою дивився "Тихоокеанський рубіж-2". Несподівано двері кінозалу відкрилися, влетіла якась жінка, яка стала кричати "Пожежа!". Ніхто нічого не зрозумів спочатку. Всередину кінозалу повалили клуби диму. Я схопив сестру і ми побігли вниз по сходах. Тиснява була страшна. Видимість нульова. Вибиралися хвилин п'ять. Руки досі тремтять, як уявлю, що могло з нами статися, якби відвідувачка центру не зайшла в зал", - додав дивом врятований Ігор.

Свідки запевняють: про пожежу точно ніхто не інформував, якби це було так, почули б однозначно. Не було ні сигналізації, ні засобів пожежогасіння, співробітники торгового центру практично не допомагали іншим – поспішали врятуватися самі.

До речі, згідно з евакуаційного планом, на четвертому поверсі там сім сходів, два ліфта і ескалатор. Але, за словами очевидців, багато евакуаційних виходів просто були замкнені, довелося вибивати ногами. Загалом на момент займання у приміщеннях лишалося більше тисячі осіб, до слова 70 із них – досі значаться у списках зниклих без вісти.

Дивіться: Пожежа у Кемерово, трагедія очима свідків

Як повідомляв портал "Знай.ua", у торговому центрі "Зимова вишня" (Кемерово, Росія), де сьогодні палає практично три чверті всіх приміщень, знаходився також контактний зоопарк.