Користуючись звичайними, на перший погляд, побутовими предметами ми не замислюємося, хто їх винахідник. Стародавні єгиптяни придумали і створили безліч зручних пристосувань, якими користується все людство до сьогодні.

За які винаходи, які стали впору і сучасному суспільству, ми повинні сказати спасибі стародавнім єгиптянам:

Папір

Основне досягнення єгиптян. Вона виготовлена з очерету, який виріс на берегах Нілу. Вони винайшли папір, щоб робити записи релігійних текстів, історії, та інших документів.

Популярні новини зараз
Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку
Показати ще

Чорнило

Єгиптяни першими придумали чорні чорнила, а потім додаючи пігменти та інші кольори. Їх колір дуже стійкий і деякі збереглися до наших днів.

Макіяж

В наш час наносять макіяж в основному жінки. У Єгипті користувалися косметикою і чоловіки. Підводкою виділяють очі, як і в стародавньому Єгипті, змішуючи сажу і масло. Мейкап в той час демонстрував статус людини. Якщо його багато, це означає, що особа стоїть на високій соціальній драбині. А також захищає від інфекцій.

Побут

Такі речі, як столи, ліжка, стільці – все це було знайдено в єгипетських гробницях.

Літери

Єгиптяни одні з перших писали про своє життя в писаннях. Ранні форми листа, ієрогліфи, спосіб життя, зображували через серію малюнків і символів.

Сонячні годинники

За допомогою сонячних годинників навчилися орієнтуватися в часі.

Перуки

Через спеку в пустелі єгиптяни повинні були голити голови. Тому всі робітники і священики використовували перуки. Вони виготовлені з вовни або справжнього волосся. Фарбували в синій або чорний кольори.

Зубна паста

Єгиптяни були стурбовані особистою гігієною. Досягненням стала зубна паста. Це суміш трав і ефірних масел кориці, ладану, меду.

Календар

Справжнім досягненням став календар. Він складався з 365 днів 12месяцев і 30 днів у місяць! Через рік додано ще 5 днів. У ньому записували рівень Нілу, щоб контролювати посіви.

Зрошувальна система

Стародавні єгиптяни винайшли складну зрошувальну систему, яка зуміла зберегти посіви сухими.

Скло

1500 років до нашої ери були винайдені перші скляні намиста. В додаток до них також пляшки, миски, глечики. Вироби зі скла цінувалися дуже дорого.

Штепсельна вилка

Штепсельна вилка вперше використовувався єгиптянами. Спочатку це був не ефективний інструмент сільського господарства, але з часом вони поліпшили його конструкцію.

Нагадаємо, як змінювалися еталони жіночої краси в різні епохи.

Як повідомляв портал "Знай.uа", загадкова знахідка цариці в Єгипті розбурхала археологів.

Також "Знай.uа" писав, вчені намагаються розгадати древню таємницю цивілізацій.