У Мексиці учені знайшли величезний палац, в якому проживало елітне суспільство майя понад 1000 років тому у стародавньому місті Кулуба. Про це пише Національний інститут антропології та історії (INAH).

За інформацією дослідників, будівля висотою 6 метрів, довжиною 55 метрів і шириною 15 метрів було заселена між 600 і 1050 роками н. е.

Палац виявили випадковим чином під час дослідження лісового масиву Кулуба, який намагаються захистити від вітру і сонця.

Популярні новини зараз

Повернення секс-символу та зірки 4 сезону: хто на "Голос країни 10" розчулив Кароль та Каменських

Загинув на руках відвідувачів кафе: ветерану АТО всадили ніж у шию, деталі

Головне за день неділі 19 січня: прощання з "ангелами" борту МАУ, заборона Тимошенко на Водохреще і бабусі у сміттєвому баку

В Україні задеруть пенсійний вік для жінок: терміни вже названо

Показати ще

Відзначається, що місто Кулуба був вкрай важливий для з'єднання з містами майя Ек-Балам і Чичен-Іца, оскільки майя управляли великими ділянками території, які зараз розташовані на півдні Мексики, Гватемали, Белізу і Гондурасу.

Виявилося, що біля палацу, розташованого на центральній площі Кулуби, було кілька інших цікавих місць. Зокрема, був знайдений вівтар, залишки двох житлових будівель і круглу споруду, швидше за все слугувала піччю.

Нагадаємо, що в італійському місті Рим археологи випадково знайшли секретний склеп Ватикану. 

Як повідомляв портал Знай.uа, археологи знайшли секретний коридор в стародавньому палаці майя.

Також портал Знай.uа писав, що на грецькій горі Афон, куди пускають тільки чоловіків, вчені виявили жіночі кістки.