Свята рівноапостольна княгиня Ольга стала прикладом для багатьох жінок: вірна дружина і любляча мати не лише зберегла престол для свого сина Святослава, але й зміцнила  державу та знайшла свій власний шлях до Бога. Ольга виявила надзвичайну мужність і навіть виступила проти вбивць свого чоловіка князя Ігоря — тому її вже охрестили у пресі "першою залізною леді України".

Читайте Знай в Google News!

В останні роки князювання Ігоря велась війна з деревлянами, які не хотіли платити князю велику данину. За літописними даними біля міста Іскоростеня 945 року деревляни здійснили розправу над князем Ігорем, розірвавши його тіло між деревами.

княгиня ольга
княгиня ольга

Популярні новини зараз

Єдиний курсант, який вижив під Харковом, вперше заговорив про катастрофу: "Не сплю ночами"

Тіна Кароль у "голій" сукні полоскотала нерви українців: "Ну хіба так можна?"

Найбiльш перероблена з "Від пацанки до панянки" назвала сильних жінок дурепами: "Напрягає"

800 годин, 10 злетів і посадок - стали відомі останні слова пілота АН-26, який розбився в Чугуєві

Показати ще

Після смерті Ігоря залишився малий син Святослав, і правління державою перейшло до його Ольги. Правління Великої київської княгині Ольги було вирішальним поворотом в історії Київської Русі.

Першою її справою стала жорстока помста деревлянам у 945–946 роках за загибель чоловіка. Після приборкання деревлян княгиня Ольга не провадила жодних нових великих військових походів.

Княгиня Ольга також першою спробувала ввести порядок щодо данини, а також розпочала будівництво по всій території країни. 

У 957 році княгиня Ольга відвідала Константинополь, де уклала угоду з візантійським імператором Константином VII Багрянородним. Там же в ніч з 17 на 18 жовтня 957 року вона прийняла християнство.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Українські школярі-археологи відкопали амулет двохтисячолітньої давнини - злі духи десь поруч.

Як повідомляв портал Знай.ua, Звислий живіт, вигнута спита та вибриті брови: яким був ідеал жіночої краси в 15 столітті.

Також Знай.ua писав, Кохання султана: як насправді виглядали фаворитки Сулеймана Пишного, чоловіка Роксолани.