Кожен художник вкладає в картину частину своєї душі. В творах мистецтва ми можемо розгледіти почуття, думки, страхи автора. Іноді посил художника гранично ясний, а іноді залишає місце для фантазії глядачів. Дуже небагато творів гідні світової слави і визнання, але ті, які цього заслужили, потрібно знати "в обличчя".

"Таємна вечеря", Леонардо да Вінчі

Ця картина по праву вважається світовим шедевром не тільки за майстерність автора, але і за сам сюжет - біблійна подія з участю Ісуса Христа і його учнів. Художник відчув настрій останнього вечора перед арештом Ісуса, коли той передбачав трагічні події, що відбулися після вечері.

Цікавий факт: обличчя Іуди-зрадника та Ісуса на картині ідентичні. Швидше за все, да Вінчі вклав у цей момент найглибший смисл, який кожен може трактувати по-своєму. На створення шедевра майстру знадобилося близько чотирьох років!

"Мона Ліза" Леонардо да Вінчі

Популярні новини зараз
Українці поспішають зняти готівку через ліміти: скільки вдасться отримати протягом доби Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Ще одне видатний твір да Вінчі – нерозгадана посмішка Мони Лізи. Ця картина відома у всьому світі. Художник працював над її створенням кілька років. Джоконда викликає неоднозначні емоції: хтось полонений її лукавим поглядом, когось він лякає. З якого б ракурсу ви не дивилися на картину, погляд Мони Лізи завжди спрямований на вас. Справедливості заради варто сказати, що картина не завжди була такою популярною. Слава до неї прийшла після гучного викрадення, і з тих пір про неї говорять усі.

"Ранок у сосновому лісі", Іван Шишкін і Костянтин Савицький

Ця знаменита картина займає почесне місце в Третьяковській галереї. Всім добре відоме ім'я художника Івана Шишкіна, а ось про другого автора - Констянтина Савицького, мало хто чув. Перший зобразив у деталях сосновий ліс, а кисті другого належать головні персонажі картини – ведмеді. Коли Третьяков купував цей шедевр, то чомусь приховав співавторство Савицького. Так і склалося, що Шишкін вважається єдиним творцем твору.

"Чорний квадрат", Казимир Малевич

Картина здобула славу за свою очевидну простоту і глибину одночасно. Ніхто з упевненістю не може сказати, що саме мав на увазі автор, створюючи свій "Квадрат". Малевичу вдалося здійснити прорив у мистецтві хх століття, спростивши його до меж простої геометричної фігури. Куди простіше?

"Сталість пам'яті", Сальвадор Далі

Далі - художник, який приніс у світ мистецтва не один неординарний шедевр. Один з найпопулярніших - зображення перетікаючого годинника. Мистецтвознавці трактують зміст картини як швидкоплинність часу, зміну епох і людських цінностей. Ще одна версія – це візуалізація теорії відносності, що також має право на існування. Сам же художник не мудрив, а зізнався, що на створення картини його надихнув плавлений сир!

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Леонардо да Вінчі – відомий геній у всьому світі, якому, здається, було підвладне все. Він малював таємничі картини, показував дивовижні фокуси, за що його підозрювали пов'язаним з чорною магією. Адже великі винаходи Леонардо да Вінчі випередили науку на кілька років вперед.