Зараз, особливо після однойменного фільму, знайти людину, яка не чула про виверження Везувію дуже складно. І дійсно, це дуже відома і трагічна подія, що сталася 24 серпня 79 року. Тоді Везувій зруйнував міста Помпеї та Геркуланум. І в річницю цієї трагічної події, ми вирішили розповісти вам більше і неї.

Виверження Везувію: цікаві факти

Місто Помпеї був тоді досить відомим в Італії, і там проживало близько 20 тисяч осіб. Але, буквально за одну добу, вулкан, зумів перетворити квітуче та красиве місто і мертву пустелю.
У той час Помпеї вважалися чимось схожим на сучасний курорт, для багатих римлян. Вони приїжджали сюди відпочивати на свята і вихідні.
Один з найбільш знаменитих римських імператорів Нерон мав навіть будинок в Помпеях, а його дружина була родом з цього міста.

Сам Везувій – це активний стратовулкан. І до речі, тільки він один, за останні 100 років вивергався в Європі. А ось у 79 році жителі Помпей навіть уявити не могли, що живуть поруч з вогнедишною горою. Якщо вірити вченим, то до Помпей, останнє виверження Везувію було аж у 1800 році до нашої ери.
Цікаво, що почалося виверження Везувію 24 серпня, через день після того, як італійці відсвяткували торжества в честь бога Вулкана.
Саме виверження тривало 24 години, але пил і шматки гірських порід накривали місто ще два дні. Тому, в кінцевому підсумку Помпеї поховали на глибині 6 метрів. А крім них, було знищено ще кілька міст і селищ.

До речі, а поясненням такого збігу зі святом Вулкана служить те, що тоді не було такого поняття як вулкан (гора). Тільки після цієї трагічної події, воно отримало таку назву.

Популярні новини зараз

Американський журнал відкрив світові красу гуцулок і Карпат: "Люди живуть в гармонії"

Регіна Тодоренко здолала Ані Лорак, вік дав про себе знати: "Не дівчинка вже"

Щасливий Дзідзьо потонув у обіймах статечної білявки: "Моє кохання"

Кароль "зганьбилася" на "Голос країни" і викликала гнів фанатів: "Тіна - розчарування дня"

Показати ще

Розкопки Помпеї почалися ще в 16 столітті, але пізніше їх відклали аж до 18. Тоді був знайдений ціле величезне місто, і величезна кількість закам'янілих тел. На даний момент, на місці міста знаходиться найбільший археологічний та архітектурний парк, який занесений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.