Вулкан Сакурадзіма в японській префектурі Кагосіма є одним з найактивніших вулканів країни, і в найближчі кілька десятиліть він можестати причиною наймасштабнішої катастрофи у регіоні.

Такі невтішні прогнози озвучили науковці, котрі займаються вивченням цього вулкану останні півстоліття, пише National Geographic.

Висота стратовулкана Сакурадзіма –1 117 метрів, площа - близько 77 км. Він, як і сусіднє місто Кагосіма, знаходиться всередині гігантської вулканічної кальдери Айра розміром 17 на 23 км, що сформувалася 22 тисячі років тому.

Як свідчать історичні дані, гора Сакурадзіма в минулому була окремим островом, але в результаті виверження 1914 року потоки лави з'єднали її з півостровом Осумі острова Кюсю.

Після цього вулкан заснув на кілька десятиліть, але, починаючи з 1955 року, його активність зростає серйозними темпами. Щороку тут фіксують кілька тисяч викидів стовпів вулканічного попелу. Через це у 1960 році була створена наукова станція спеціально для спостережень за ним.

Популярні новини зараз
Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Останні до нинішнього року виверження відбувалися в 2011, 2012 і 2013 роках, при цьому в серпні 2013 року висота стовпа попелу досягла 5 км.

У 2016 році виверження вулкану фіксують з лютого, а рекорд 2013 року був повторений у липні.

За даними фахівців, магматична камера, розташована під вулканом, активно заповнюється магмою. Щорічно туди потрапляє приблизно 14 мільйонів кубометрів магми, але на поверхню в результаті вивержень виходить порівняно невеликий обсяг лави.

Читайте також: Одночасно три вулкани почали виверження в Індонезії

Експерти застерігають, що рано чи пізно камера вже не зможе стримувати усю магму і викине її назовні. Враховуючи розміри резервуару, виверження та землетрус стануть найпотужнішим в історії регіону.

Повідомляється, що цей вулкан на початку XX століття вже руйнував Кагосіму, вбивши 35 людей. Проте прогнозоване масштабне виверження може бути за силою і наслідками таким же, яким було виверження Везувію, а Кагосіма повторить долю Помпеї.

Саме тому вчені радять владі міста вже задуматися про те, аби у найближчі пару десятиліть відселити людей подалі від епіцентру серйозної катастрофи.

Як писав "Знай.ua", на французькому острові Реюньйон почалося виверження одного з найактивніших вулканів у світі - Пітон-де-ла-Фурнез.