Біля руїн давньоримського валу Адріана археологам з Британії вдалося виявити бронзову "руку бога". Як стверджують дослідники, ймовірно, вона була принесена в якості дару богам за перемогу над племенами, що населяли Шотландію в давнину. Про це повідомляє Independent.

Унікальний артефакт знайшли в болотистій місцевості, прилеглій до римського форту Виндоланд. Він, швидше за все, був пов'язаний з культом Юпітера Долифена (сирійською версією давньоримського верховного бога), який особливо шанувався в середовищі військових. Його бронзова рука часто використовувалася для благословення або освячення його послідовників під час релігійних ритуалів.

Вчені археологи припускають, що рука була залишена в невеликому болоті під час святкування завершення будівництва храму. При цьому сам храм був розміщений в центрі римського форту. Зазначимо, що це єдиний подібний випадок, відомий на даний момент історикам.

Популярні новини зараз
Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях
Показати ще

Храм Юпітера Долифена був побудований одразу після успішного завершення військової кампанії 209-210 років проти племен давньої Шотландії під керівництвом імператора Семптимия Півночі. Жодних достовірних даних про жертви з обох сторін під час кампанії не збереглося, але на думку істориків вона була надзвичайно жорстокою.

"Відкриття бронзової руки Юпітера Долифена, похованої в якості подячного дару, демонструє, наскільки серйозним був конфлікт і як зраділи римські солдати, коли він закінчився", - повідомив керівник розкопок доктор Ендрю Бірлі.

Раніше, італійські археологи повідомили про знайдений недавно сенсаційний артефакт, який, можна сказати, не має аналогів у світі. Можливо, це лише друге в історії археологічне підтвердження того, що в давнину існувала страта через розп'яття.

Знахідку виявили в італійському містечку Гавелло. На похорони вбитої близько 2 тисяч років тому людини ще в 2007 році натрапили будівельники, які прокладали трубопровід, повідомляють місцеві ЗМІ.

Археологи провели розкопки і перемістили останки в лабораторії. Цієї весни у виданні "Archaeological and Anthropological Sciences" були опубліковані результати досліджень.

На думку вчених, можливо, чоловік був страчений через розп'яття. Останки належать чоловікові, страченому в I столітті нашої ери, він міг бути рабом або бранцем з сусідніх з Італією регіонів, припускають фахівці.

Як повідомляв портал "Знай.uа", під час розкопок у Словаччині, виявили залишки розколотого на шматки зображення, яке, імовірно, було частиною нагрудного знака впливового воїна.

Раніше такі стародавні грецькі артефакти на території Словаччини не знаходили.