Хотіли побудувати дорогу, а натрапили на страшну таємницю. У Британії на місці будівництва автодороги між Кембриджем і Хантінгтоном виявлено античне поховання. Про це повідомляє наукове видання Science Alert.

За словами дослідників, на місці поховання знаходилися два чоловіки з пробитими черепами і ампутованими нижче колінами.

Відзначається, що ампутовані ноги були поховані разом з чоловіками і були покладені поруч з їх руками.

"Чоловіки були поховані під прямим кутом один до одного в формі літери "Т". Обидва черепа були значною мірою пошкоджені, але поки вчені не можуть сказати, чи стало це причиною смерті або ж черепа були проламані з плином часу", - йдеться в матеріалі.

Популярні новини зараз
"На Росію чекає повторення катастрофи": афонський старець передбачив потужну подію для України Гроші змусять повернути державі: українців попередили Вимкніть ці прилади з розетки, як йдете з дому: правила, які не можна забувати В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла
Показати ще

Також, вченими недалеко, на відстані 50 метрів від поховання, було виявлено ще одне тіло. Воно являє собою позбавлений кінцівок торс, який був знайдений в давньоримському колодязі.

За словами археологів, в цьому місці римляни влаштували тимчасовий табір, прямуючи на північ, до Валу Адріана - оборонного зміцненню довжиною 117 кілометрів, призначеному для захисту від набігів шотландських та інших кельтських племен.

"Знайдені залишки 40 керамічних печей і сліди інтенсивного землеробства вказують на те, що табір був пунктом постачання римських солдатів, де використовувався рабський труд", - йдеться в матеріалі.

Ким саме були знайдені люди і що з ними сталося. Це належить з'ясувати вченим надалі.

Нагадаємо, нове відкриття археологів здатне перевернути історію людства, так як раніше вважалося, що люди з'явилися в Сибіру близько 20 тисяч років тому. Дослідники, які працюють на стоянці "Туяна" в Тункінській долині Іркутської області, регулярно інформують про знахідки.

Так, нещодавно вченим вдалося зробити сенсаційне відкриття: вони розкопали останки самого древнього жителя Євразії. Кістки завдяки клімату добре збереглися. Експерти відзначають, що останки людини схожі на те, як виглядає Номо sapiens зараз.

Вік знахідки – понад 50 тисяч років, що говорить про те, що археологам вдалося знайти стародавнього представника Номо sapiens в Євразії, або їм вдалося відкрити абсолютно новий вид людини.

Матеріали вчені передали в інститут Макса Планка в Німеччині. Експертиза підтвердить або спростує всі гіпотези щодо походження стародавньої людини.

Як повідомляв портал "Знай.uа", древній народ хунну, який жив на північному заході сучасного Китаю і Монголії, вмів робити трепанацію черепа. Це вдалося з'ясувати петербурзьким археологам з Інституту історії матеріальної культури РАН.

На розкопках в Туві вони знайшли останки жінки, яка жила в I столітті до нашої ери. Її череп опинився трепанированным — в ньому є отвір діаметром 6 сантиметрів.

По всій видимості, похована жінка не відрізнялася особливим багатством, тим не менш на ній була красива одяг, покрита прикрасами, — пояс, розшитий бісером, цікава пряжка.