Італійські археологи розповіли про знайдений нещодавно сенсаційний артефакт, який майже не має аналогів у світі. Можливо, це лише друге в історії археологічне підтвердження того, що в давнину існувала страта через розп'яття.

Знахідку виявили в італійському містечку Гавелло. На поховання вбитої близько 2 тисяч років тому людини ще у 2007 році натрапили будівельники, які прокладали трубопровід, повідомляють місцеві ЗМІ.

Археологи провели розкопки і перемістили останки до лабораторії. Цієї весни у виданні "Archaeological and Anthropological Sciences" були опубліковані результати досліджень.

Популярні новини зараз
Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Ухилянти заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи та як покарають за їх несплату
Показати ще

На думку вчених, можливо, чоловік був страчений через розп'яття. Останки належать чоловікові, страченому в I столітті нашої ери, він міг бути рабом або бранцем із сусідніх з Італією регіонів, припускають фахівці. Хоча останки збереглися в дуже поганому вигляді, археологам вдалося відновити отвір від цвяха до правої п'яткової кістки, що вказує на розп'яття. При цьому, стопа була пробита не фронтально, а збоку. Погана збереженість кісток рук не дозволила вченим виявити характерні травми на зап'ястях. Передбачається, що руки могли бути зафіксовані і мотузкою, а не цвяхами - вважається, що такий спосіб був також широко поширений і не змінював результат страти: розп'ятий так само гине від задухи.

"Цінність нашого відкриття в тому, що це друга подібна знахідка в історії", - розповіла одна з авторів дослідження, антрополог Урсула Тун Гогенштейн. - "Загальновідомо, що такий жорстокий спосіб страти довгий час застосовувався і вдосконалювався римлянами, проте археологам завжди було складно виявити загиблих на хресті - пошкоджені кістки погано зберігаються і, як наслідок, виникають труднощі в ідентифікації травм".

Раніше "Знай.ua" писав про те, що археологи, під час розкопок в Словаччині, виявили залишки розколотого на шматки зображення, яке, імовірно, було частиною нагрудного знака впливового воїна.

Про це повідомляє The Slovak Spectator.

Відкриття було зроблено біля містечка Слатіна і вже названо значним. Раніше такі стародавні грецькі артефакти на території Словаччини не знаходили.

Виріб виготовлено в грецькій колонії Таранто на півдні сучасної Італії в середині IV століття до нашої ери.