Археологи з Британії виявили камінь з 1300-річними написами латиною і грецькою мовою, а також християнськими символами. Як повідомляє Daily Mail, склад лицарів Круглого столу був більш багатонаціональним, ніж прийнято вважати.

У замку Тинтагель разом з каменем, який був підвіконням середньовічного вікна, знайшли раковини устриць, скляні келихи з Іспанії, турецькі чаші.

Вчені відзначають, що такі знахідки є незвичайними, оскільки у світі рідко зустрічаються збережені написи раннього Середньовіччя.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Як заявив експерт з Лондонського університету Мішель Браун, стиль письма і християнські символи дають дослідникам цінні відомості про культуру людей, які жили в Тинтагеле в VII столітті.

Нагадаємо, легендарний король Артур, міфологічний національний герой Британії, який жив, за переказами, в V-VI століттях нашої ери, міг бути вихідцем з території сучасної України.
Про це у своєму Facebook написав український історик і політолог Олександр Палій.

За інформацією історика, у Великобританії "з недавніх пір" стала популярна теорія про те, що король Артур був з сарматом. Як відомо, сармати - кочове плем'я, яке заселяло територію сучасної України з III століття до нашої ери аж до II століття нашої ери.

"Аргументи не однозначні, але вагомі", — зазначив Палій.

"По-перше, римляни дійсно в кінці II століття нашої ери поселили в Британії 5,5 тисяч сарматських найманців-кавалеристів для захисту північного валу (вал Адріана, побудований римлянами при імператорі Адріані для запобігання набігів кельтських племен піктів і бригантов - ред.) ", - зазначає Палій.

Історик також вказує на те, що лицарі легендарного короля Артура - важкі воїни-вершники, нетипові для місцевого кельтського населення. А ось у сарматів були так звані катафрактарії - важкоозброєні кінні воїни.

"По-третє, легенда з мечем эскалибуром, який потрібно було витягти з каменю, щоб стати королем, занадто сарматська за мотивами. У сарматів, як і скіфів, існував культ меча, культові мечі на вершині жертовників", - зазначив Палій.

"До того ж, місцеві філологи знайшли у Великобританії чимало власних назв місцевостей, можливо, сарматського походження. Все це досить смутно. Але, теоретично, таке цілком могло бути, оскільки зафіксоване в письмових джерелах кількість сарматських найманців — дуже велика для острова", - резюмував історик.

Як повідомляв портал "Знай.uа", існує 8 поширених міфів про середньовіччя.