Археологи, під час розкопок в Словаччині, виявили залишки розколотого на шматки зображення, яке, імовірно, було частиною нагрудного знака впливового воїна.

Про це повідомляє The Slovak Spectator.

Відкриття було зроблено біля містечка Слатіна і вже названо значним. Раніше такі стародавні грецькі артефакти на території Словаччини не знаходили.

Виріб виготовлено в грецькій колонії Таранто на півдні сучасної Італії в середині IV століття до нашої ери.

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

На словацьку територію воно потрапило близько століття тому. Археологи припускають, що його привезли воїни кельтських племен, які в першій половині III століття до нашої ери розграбували Дельфи, де при храмі Аполлона знаходився оракул.

На користь гіпотези говорить те, що артефакт знайшли в храмі, розташованому поруч із древнім укріпленим поселенням. Це місце для релігійних ритуалів, жертвоприношень використовували кельтські племена. Так, збереглися сліди жертовного стовпа і ями, в яку стікала кров принесених в жертву тварин і людей

Раніше ми писали про дивовижний іспанський регіон, який має давню кельтську культуру, мова, якого по суті є похідною від мови середньовічних ліричних балад, і репутацію справжнього "лігва" відьом. Тут знаходиться останній у світі функціонуючий римський маяк, одні з найстаріших у світі туристичних маршрутів, форти залізного століття і незліченні загадкові петрогліфи. А види здатні заворожити вас назавжди і так, що ви вже не зможете виїхати з цього зачарованого місця.

Все це про стародавній край Галісія, який приховує безліч загадок і містичних таємниць.

Так, відомо, що 1572 інквізиція назвала жителів Галісії "повними забобонів і мало поважають християнство". У 1610 році драматург Тірсо де Моліна написав: "в Галісії відьми з'являються на світло так само легко, як ріпа". Навіть сьогодні широко поширене галисийское чаклунство, яке відоме під багатьма іменами: hechicera, bruxa і meiga. Народжена в рибальському селі Кангас у 1551 році, Марія Соліна є однією з найвідоміших чаклунок Галісії. Згідно з легендою, вона підняла жіночу армію, щоб зупинити напад турецького флоту.

А в 1621 році інквізиція зловила Соліну, після чого у в'язниці і її піддали тортурам. Соліна зізналася в тому, що займалася чаклунством протягом багатьох десятиліть, допомагаючи усім навколо в регіоні Риа де Віго. Незважаючи на її визнання, інквізиція відпустила Солину.

Деякі кажуть, що відьма померла від отриманих травм. Інші вважають, що вона повернулася в Кангас, де раніше практикувала магію протягом багатьох років. Її місце останнього спочинку залишається загадкою.

Як повідомляв портал "Знай.uа", череп "вибовкав" археологам дивовижну таємницю про стародавній народ. Дізнайся яку.