Недалеко від Актобе археологи виявили рідкісну знахідку. У похованні епохи сарматів знайдені відразу три бронзових котла, що говорить про поховання в цьому місці племінних вождів. Повідомляють місцеві ЗМІ.

Курган зазнав значних руйнувань через сільськогосподарські роботи. Так звані аварійні пам'ятки історії досліджуються в першу чергу, вони потребують постійної охорони і захисту.

Варто відзначити, знайдене поховання датується 5-6 століттям до нашої ери. При розкопках кургану Бисоба в Мартурском районі знайдені кам'яні жертовники, залізні наконечники стріл, і частини кінної упряжки. В руки археологів іноді потрапляють і дуже рідкісні екземпляри.

Популярні новини зараз
Подумайте двічі, перш ніж об'їдатися на Новий рік: чим шкідливий та корисний оселедець "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Потап нарешті зізнався, що в його житті не одна дівчинка, білявка не як Каменських: "Там на мене чекають такі..." Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

Група археологів працює поблизу селища Родниківка. На території зерносіящего селянського господарства розташований один з аварійних пам'яток історії, тому його досліджують в терміновому порядку. Могильник руйнується через проведення тут меліоративних робіт.

"В результаті оранки насип кургану нівелюється і практичний матеріал ми втрачаємо. Тому щороку проводимо на таких могильниках археологічні дослідження, щороку ставимо на таких пам'ятках охоронні знаки, де зазначено назву пам'ятки, датування і те, що переслідується законом руйнування пам'ятника", - говорить директор обласного центру охорони історико-культурної спадщини Аслан Мамедов.

Виходячи з офіційних даних, на території Актюбінської області зареєстровано всього лише 659 пам'яток історії. Але ці дані не достовірні, кажуть експерти. Приміром, за паперів, у Мартукском районі - 127 охоронюваних місць, проте в ході моніторингу їх нарахували в чотири рази більше. Не виключено, що невраховані археологічні кургани руйнують кожен день.

"Будь-яка організація зобов'язана оплачувати і експертизу, і охоронні розкопки. Тоді ці пам'ятники не будуть йти у відвали або не будуть піддаватися навалам чорних археологів. У РФ є норми, якщо людину затримують з металошукачем на пам'ятку, обов'язково металошукач вилучається і виписується штраф", - зазначив науковий співробітник інституту археології ім. А. Маргулана Олексій Хаванский.

Місцеві фахівці відзначають, що варто зобов'язати землекористувачів оплачувати послуги археологів. Фахівці вважають, що це вимога дозволить зберегти історико-культурну спадщину.

Як повідомляв портал "Знай.uа", італійські археологи розповіли про знайдений недавно сенсаційний артефакт, який майже не має аналогів у світі. Можливо, це лише друге в історії археологічне підтвердження того, що в давнину існувала страта через розп'яття.