У Білорусії виявили масове поховання людей, розстріляних під час Великої Вітчизняної війни. Про це повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на представника Міноборони республіки Сергія Вороновича.

Останки понад 650 жертв були знайдені під час розкопок раніше невідомого поховання в місті Несвіже (Мінська область). Кістки належать червоноармійцям і мирним жителям, розстріляним німецькими загарбниками. За словами Вороновича, в ході подальших досліджень можуть бути виявлені ще 150-200 тіл.

Про місце масового розстрілу повідомило обізнане джерело, яке розповіло про поховання кількох радянських солдатів, проте у перший же день розкопок були виявлені понад 20 загиблих.

Варто зазначити, крім усього іншого, у Вітебській області виявили ще одну братську могилу, в якій перебували останки понад 60 військовослужбовців російської імператорської армії, а також записки в спеціальних гільзах. На даний момент фахівці змогли ідентифікувати двох загиблих.

Популярні новини зараз
Українців ловитимуть посеред вулиці — ТЦК отримали нові повноваження по перевірці документів Пенсії в Україні зростуть: хто отримає додаткові 2000 гривень В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Нагадаємо, археологи знайшли масове поховання в Перу — скелети 56 дітей.

Ці діти були у віці від 6 до 8 років та від 11 до 14 років. Археологи вважають, що вони були принесені в жертву стародавньою цивілізацією Чиму.

З дітьми також були виявлені останки 30 молодих лам.

Імовірно, діти вбиті в рамках ритуалу, щоб запобігти руйнівному дощу і повені, які спустошили регіон близько 600 років тому.

Вчені вважають, що Хуанкако, де були знайдені останки, є найбільшим на планеті місцем людських жертвоприношень.

Поховання знайшли ще на початку травня, але пресі повідомили про це тільки через місяць. За цей час експерти проаналізували зразки ґрунту з цієї місцевості. Вони вказали на те, що регіон був вражений природним феноменом Ель-Ніньо, що зруйнувало сільськогосподарські угіддя і привів у непридатність рибний промисел.

Фахівці не знайшли у дітей слідів яких-небудь хвороб. Це, на їхню думку, говорить про те, що принесені в жертву були представниками середнього або вищого класу.

Ель-Ніньо – феномен, що проявляється в аномальному підвищенні температури поверхневого шару приекваторіальній частині Тихого океану на 0,5 градуса Цельсія. Встановлено, що він може служити причиною руйнівних злив і повеней на суші.

Культура Чиму панувала на півночі сучасного Перу приблизно з 1250 по 1470 рік. Протягом своєї історії царство Чиму поступово розширювалося, підкоряючи ряд більш дрібних культур, але в кінцевому результаті було повністю завойована інками.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у Судані французьким археологам вдалося виявити колекцію стародавніх текстів і табличок, написаних на стародавній кушитській мові, яка, як відомо, не завжди піддається розшифровці. Вік загадкової знахідки складає 2700 років.