Щорічно 30 травня католицька церква відзначає День святого Фердинанда Кастильського.

Біографія Фердинанда Кастильського

Святий Фердинанд III (1199-1252), Кастильський король, зарахований до лику святих в 1671 році папою Климентом Х, майже відразу виявився вельми популярним у релігійних чиновників (губернаторів, наприклад) і ув'язнених. А все черех свої організаторські дані. Мало того, що він був успішним адміністратором, кажуть, він частіше за інших правителів прощав підлеглих, які організовували проти нього змови. В довершення всьому, він був щасливим батьком дев'яти синів і п'ять дочок, а тому давно вважається ще й покровителем багатодітних сімей.

Фердинанд Кастильский був сином Альфонсо, короля Леона, і кастильської принцеси і став спадкоємцем обох престолів. Він одружився на принцесі Беатріс, дочки німецького короля Пилипа, і шлюб був на рідкість щасливим і гармонійним.

Він прославився як суворий і справедливий суддя, рішуче придушував повстання проти своєї влади, але після придушення настільки ж рішуче амністував бунтівників, віддаючи перевагу таким чином нейтралізувати їх. Складеним при ньому кодексом законів користувалися аж до Нового часу.

Популярні новини зараз
Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Нові вимоги для виходу на пенсію: левова частка українців зіткнеться із проблемами Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження
Показати ще

Він намагався не підвищувати податки, навіть з благочестивих спонукань; коли радники наполягали на особливому податок для хрестового походу проти маврів, Фердинанд заявив, що боїться прокляття якоїсь бідної старої більше, ніж цілої армії марокканців.

Однак, замість маврів йому довелося мати справу з власним батьком, який вирішив напасти на його кастильскі володіння, і з працею покінчити справу миром. Він поклявся воювати лише з нехристиянами і клятву дотримав — на ті часи це вже було щось майже неймовірне.

Фердинанд об'єднав два християнські королівства (Кастилію та Leon), звільнив від загарбників майже всю Андалузію, відвоювавши Кордови в 1236 році, а потім і Севілью, заснував університет у Саламанці. Його поховали, як він заповідав, у вбранні францисканця-терциарія (він прийняв відповідні обітниці за багато років до смерті і дотримувався їх).

Король — людей цієї професії на рідкість мало серед прославлених Церквою святих. Народ почитав Фердинанда святим більше чотирьох століть, поки його нарешті не зважилися канонізувати в 1671 році. Останки короля спочивають у Севільському соборі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 29 травня відзначається Міжнародний день миротворців Організації Об'єднаних Націй.