Рівно 76 років тому почалася героїчна, але в теж час, трагічна оборона Києва від фашистських загарбників. Ця подію було одним з вирішальних під час Другої світової війни. Битва під Києвом або Київська стратегічна оборонна операція 1941 року – саме така офіційна назва цієї події. Тривала оборона Києва аж до середини вересня, після цього останні війська Червоної армії пішли з міста.

Героїчна оборона Києва: історія події

11 липня 1941 року німецькі війська майже впритул підійшли до Києва. Сам Гітлер планував дуже швидке захоплення міста, і завдяки величезній перевазі у військах (майже в три рази) у фашистської німеччини це цілком могло вийти. Протистояли загарбникам не тільки солдати, але й жителі Києва, було понад 200 тисяч добровольців, які будували укріплення для захисту міста. Вся оборона Києва тривала аж 72 дні, і за цей час було створено близько 1500 оборонних дотів і викопано понад 50 кілометрів протитанкових ровів.
Так у той час виглядав проспект Перемоги:

Сучасне метро Шулявська сильно не відрізнялася:

А це була центральна вулиця міста:


Перший наступ танкової дивізії фашистів було зупинено завдяки героїчним діям радянської армії і простим жителям Києва.
30 липня була друга спроба штурму Києва, і аж через 10 днів вона дала певний результат: вдалося прорвати оборону і увійти в місто на південно-західній окраїні. Але 15 серпня ополченню вдалося відкинути позиції загарбників на колишні позиції. Втрати фашистів вже тоді становили понад 100 тисяч. Тому прямих спроб штурму Києва більше не було.
Такі величезні втрати людей і часу змусили Гітлера відкликати частину військ і направити їх у Київ. Це і змусило ополчення відступити.
Ось так у той час виглядав Київ:

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго
Показати ще

Героїчна оборона Києва: результати

Незважаючи на те, що Київ все-таки зуміли захопити, фашистська Німеччина витратила величезну кількість часу, і отримала великі втрати. У той же час, це порушило всі стратегічні плани Гітлера і йому довелося мінімум на два місяці відкласти наступ на Москву. Цей час дав прекрасну можливість підготуватися і відбити наступ Гітлера і звернути результат війни у зворотний бік.