Легендарний кіт Саймон служив на військовому судні королівського британського флоту "Аметист". Він не тільки оберігав провізію моряків і сам корабель від щурів, але і підтримував моральний дух матросів.

У 1948 році британський військовий фрегат Аметист зайшов в Гонконг, де один з матросів корабля – 17-річний Джордж Хикинботтом підібрав в порту худого кота і потайки протягнув його на борт.

Кота назвали Саймон.

Саймон відразу полюбився команді фрегата – і офіцерам, і матросам. Він відмінно ловив щурів, вмів спати в кашкеті капітана і іноді підкладав спійманих гризунів в ліжки матросів.

Популярні новини зараз
За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати щеКоли Аметист слідував в Нанкін по річці Янцзи, його раптово атакувала артилерія китайських комуністів – пізніше цю подію назвали "інцидент на Янцзи".

Так, на нещастя, один із снарядів влучив в капітанську каюту і важко поранив Саймона.

Стікаючий кров'ю кіт зумів вибратися на палубу, де його побачили матроси, надали йому першу допомогу і відправили в лазарет. У лазареті з Саймона вийняли чотири осколки від шрапнелі і перев'язали опіки. Незабаром кіт пішов на поправку і повернувся до своїх обов'язків щуролова. Вид Саймона, який одужав після важких поранень сильно піднімав бойовий дух на кораблі.Коли про інцидент на Янцзи заговорили газетярі, Саймон став відомий на весь світ. Нагороджений кількома медалями, в тому числі – медаллю Марії Дікін, якою нагороджували тварин, які допомагали людям під час Другої світової війни. Медаль Марії Дікін була вручена 3 коням, 18 собакам і 1 коту – Саймону.

До нещастя, коли Аметист прибув у Великобританію, Саймона зобов'язані були віддати для проходження карантину, як і всі тварини,які ступили на берег Туманного Альбіону.

В карантинному притулку Саймон заразився вірусною хворобою і незабаром помер.

Команда фрегата не забула свого улюбленця – на надгробній плиті Саймона написано "В пам'ять про Саймона, який служив на кораблі Аметист з травня 1948 по листопад 1949. Під час інциденту на Янцзи він був на висоті".

Нагадаємо, фотопастки або фоторегистратори дозволяють нам зберегти життя мешканців лісу в ті моменти, коли поруч немає людини. Приголомшливі тварини, що потрапили в фотопастку.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 5 червня 1967 року близько 9 години ранку ізраїльська авіація блискавичним ударом розбомбила і знищила єгипетські ВВС, встановивши повне панування в повітрі. За що постраждали арабські народи.

Також "Знай.uа" писав, жахливі аварії ХХ століття, про які ви точно не чули.