Зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна вже встигли назвати однією з найважливіших для сучасного світу. Це не дивно, адже на порядку денному не тільки питання конфлікту на Донбасі, анексія Криму і "Північний потік-2", але також Сирія і санкції.

Палац, в якому відбулася зустріч світових лідерів, знаходиться в серці Хельсінкі і є резиденцією президента Фінляндії. Історичну будівлю побудували майже два століття тому за замовленням місцевого купця.

У 19-му столітті тут була резиденція російського імператора Миколи Першого. Всього сто років тому будинок став робочим місцем президента Фінляндії.

Мер Хельсінкі Ян Вапаавуорті пояснив, чому Трамп і Путін обрав для зустрічі саме це місце.

ельсінкі обрали, тому що у нас є досвід проведення таких зустрічей", - сказав він.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Історія говорить, що Хельсінкі вже не раз ставали місцем, де вирішувалася доля всього світу. У 1975 році 32 країни Європи, США, Канада і СРСР підписали важливий історичний документ, відомий під назвою Хельсінські угоди. Саме він закріпив політичні і територіальні підсумки Другої світової.

Через 15 років у цьому самому місці відбулися переговори між Джорджем Бушем-старшим і Михайлом Горбачовим. Тоді лідери США і Росії обговорювали кризу в Перській затоці, а вже через рік СРСР розвалився.

Шість років потому Хельсінкі зустрічали президента США Білла Клінтона і його російського колегу Бориса Єльцина. Тоді Росія дала згоду на вступ до НАТО колишніх країн Варшавського блоку в обмін на пропозицію приєднатися до групи G8.

"Ми будуємо новий Північноатлантичний альянс, так само як російський народ будує нову Росію. Я переконаний, що Росія стане важливим партнером НАТО, ладу мирне і безпечне майбутнє всієї Європи", – сказав тодішній президент США (1993-2001 рр.) Білл Клінтон.

У 2018 році відбулася зустріч Трампа та Путіна на цьому ж історичному місці. Світові лідери обговорили анексію Криму і російське втручання на Донбасі. Позиція Кремля щодо окупованого півострова добре відома. А ось американський президент так і не визначився.

"Ми побачимо, що станеться", – прокоментував Трамп.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", президент США Дональд Трамп на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Хельсінкі продемонстрував свою лідируючу позицію, а господар Кремля в свою чергу приміряв роль підлеглого.