5 червня 1967 року біля 9 години ранку ізраїльська авіація блискавичним ударом розбомбила і знищила єгипетські ВПС, встановивши повне панування в повітрі. Збройний напад Ізраїлю першим спіткало Єгипет, а потім свій гнів ізраїльтяни обрушили на Йорданію і Сирію. Напад ізраїльської авіації увійшло в історію, як Шестиденна війна.

В результаті ізраїльськими військами був захоплений весь Синайський півострів (з виходом на східне узбережжя Суецького каналу) і район Гази у Єгипту, західний берег річки Йордан і східний сектор Єрусалиму у Йорданії і Голанські висоти у Сирії.

Таким чином Ізраїль збільшив свою територію в чотири рази і не збирався залишати анексовані землі арабських держав. Через що 350 тисяч арабів змушені були покинути свою батьківщину.

Популярні новини зараз
Тільки цього не вистачало: на Землю летить астероїд розміром із Ейфелеву вежу Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії
Показати ще

22 листопада 1967 року Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію "Про політичне врегулювання близькосхідного конфлікту і виведення ізраїльських збройних сил з окупованих арабських територій". Однак уряд Ізраїлю її ігнорував. Ізраїльські літаки продовжували робити нальоти на ОАР, а єгипетська армія - періодично наносила удари по ізраїльських укріплень на схід від Суецького каналу.

До 1970 року ворожість досягла найвищої точки напруження. У бойових польотах з території Єгипту брали участь навіть радянські льотчики, і справа фактично йшло до зіткнення двох наддержав. Тільки завдяки підписаному 7 серпня 1970 року перемир'я між Єгиптом і Ізраїлем на Суецькому фронті цього зіткнення вдалося уникнути.

Наступні події знову загострили арабо-ізраїльські відносини. 16 березня 1972 року ізраїльський парламент Кнесет прийняв резолюцію, в якій називалося безперечним "історичне право єврейського народу на біблійну ізраїльську землю". Арабські країни "не залишилися в боргу". У листопаді 1973 року на Близькому Сході спалахнула нова війна, яка показала безперспективність подальшого вирішення арабо-ізраїльської кризи збройними засобами.

Нагадаємо, війна яка по різного роду причин забрала життя мільйонів людей, тривала всього 40 хвилин, таким чином, встановивши рекорд по швидкоплинності.

Історія бачила безліч військових конфліктів: від революцій і боротьби за незалежність до територіальних суперечок, від воєн, що завершувалися припиненням вогню, до багатовікової ворожнечі.

Війна, що спалахнула між Великобританією і Занзибаром в 1896 році, тривала всього 40 хвилин. Ця війна, в якій зійшлися англійські колонізатори і занзібарську султанат, увійшла в історію як найкоротша війна в світі.

Яка проблема виникла між двома сторонами, за що вони воювали протягом 40 хвилин і як ця війна могла так швидко закінчитися? Давайте розберемося.

Як повідомляв портал "Знай.ua", багато блискавичних битв вплинули на розвиток сучасного світу набагато більше, ніж тривалі війни. Найвідоміші нещадні бліцкриги в історії.