Протягом найближчих 30 років кардинально зміниться весь порядок у світі, не виключені масштабні війни, причиною яких стане технологічна революція на межі з катастрофою.

Нафтова революція у світі

Таку думку у своєму блозі висловив відомий історик, політичний експерт Олександр Флінт. Він запевняє, що спочатку варто готуватися до небувалого економічного підйому США – зокрема, нафтової індустрії. Вже до найближчої осені утвориться дефіцит, штучно сформований арабами та росіянами, які повільно підвищуватимуть ціни, аби компенсувати нові свердловини для видобутку сланцевої нафти.

Експериментальний проект США

"Російська версія така, що в той момент, коли якісь сланцеві добувачі розорилися, на занадто низькій ціні на нафту, інвестори перестануть потім вкладати в них гроші, індустрія сама помре. Моя версія така, що при капіталізмі і відкритій конкуренції, завжди будуть ті, хто захоче ризикнути. Особливо якщо ми маємо справу з невеликими компаніями, в яких по мінімуму різних націнок і практично це все власники компанії в долі, то бізнес з ними буде вигідний", - вважає Флінт.

В якості прикладу історик наводить справжнього світового гіганта "Ексон", який не буде церемонитися із родовищем на суму 60 мільйонів доларів: це у порівнянні з масштабами такого бізнесу просто копійки.

Популярні новини зараз

Софія Ротару переживає велику втрату, найближчу вже не повернути: "Світла пам'ять"

Робота закладів освіти з 20 вересня зміниться: встановлено нові карантинні обмеження

В університеті Михайла Поплавського присоромили абітурієнтку через гроші: "На більше не вистачило?"

Україна поступово перетворюється на Польщу? Тисячі мігрантів масово хлинули в країну

Показати ще

ТОП-10 виробників нафти

"А для компанії в 10-12 чоловік роботяг, які все обладнання привозять на вантажівках зі своїх же складів, це прекрасні гроші. Ціни на нафту підуть вниз скоро", - підсумував Флінт.

Видобуток сланцевої нафти у США

Видобуток сланцевої нафти в США до 2025 року може досягти свого піку і вийти на плато, заявив глава Hess Corporation Джон Хесс (John Hess) під час міжнародного семінару, організованого ОПЕК. За його словами, зараз сланцева нафта становить 5% світових поставок нафти, може зрости до 10% в 2025 році, і буде плато, тому що "родовища вже зрілі й існують природні обмеження по видобутку". Хесс вважає, що саме плато, близько 10 млн б/д, може тривати 5 років, але це буде залежати від ціни і технологій.

У свою чергу віце-президент Chevron Джей Прайор (Jay Pryor) вважає, що ще рано прогнозувати терміни досягнення піку сланцевого нафтовидобутку.

Видобуток сланцевої нафти

"Ще рано про це говорити. Раніше це були наші ресурси, а тепер це запаси. Чим більше ми буримо, тим більше інформації ми отримуємо", – сказав він.

Як відомо, інвестори вимагають повернення за вкладений капітал, і це може припинити деякі інвестиції.

Дивіться: видобуток нафти

Як повідомляв портал "Знай.ua", названо реальну мету зустрічі лідера США Дональда Трампа із президентом РФ Володимиром Путіним.