Українцям не варто найближчим часом перейматися з приводу коливання цін на бензин та інші види палива.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповів аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко, пише портал "Политека".
"За цінами на світлі нафтопродукти, тобто на бензин і дизельне паливо, поки ситуація на ринках, від яких ми залежимо, стабілізувалася. З червня нафта котирується в районі 73 дол. за барель і нафтопродукти, бензин порядку 720-730 дол за тонну, дизпаливо — 670 в середньому", — зазначив експерт.
"Ці показники незмінні протягом останніх двох тижнів, що для українського ринку є стабілізуючим фактором. Ще один фактор стабілізації — це міцна гривня. Ми її бачимо вже третій місяць, що, безумовно, впливає на ціни на заправках", — заявив Сіренко.
"Нафта росла, гривня зміцнювалася, долар в Україні дешевшав у квітні-травні, а зараз ми побачили стабілізацію. Всі заводи працюють, поставки йдуть ритмічно, поломок немає. Зараз починається сезон активного споживання світлих нафтопродуктів, ринок зростає в обсягах, але поки постачання на цей ринок ритмічні і жодних передумов для збоїв немає", — сказав експерт.
Ціна на нафту на світовому ринку досягла рекордної позначки за останні чотири роки. Але, як заявив на брифінгу заступник глави Національного банку України Дмитро Сологуб, вплив цього стрибка на Україну залишається нейтральним.
Сологуб пояснює це особливостями ціноутворення на сировинних ринках світу.
"Коли аналітики дивляться і аналізують вплив цін на нафту на країни з ринками, що розвиваються, то Україна завжди знаходиться в нейтральній категорії. Чому? Тому що з ростом цін на нафту зростають і інші ціни на сировинні товари. Це і продовольчі товари (зерно, кукурудза), і метали. Тобто слабкість з імпортної сторони як би компенсується тим, що з експортного боку зростають ціни", — зазначає заступник голови НБУ.
Крім того, найближчим часом через деякі об'єктивні чинники в Україні можуть бути підняті ціни на автогаз. Про це заявив експерт з питань енергетики Сергій Сапегін.
Як повідомляв портал "Знай.uа" фахівці канадської компанії Carbon Engineering розробили метод, що дозволяє добувати вуглекислий газ безпосередньо з атмосфери за допомогою циклу хімічних реакцій.