За два дні кримські татари згадуватимуть найбільш сумну сторінку в житті свого народу. Саме 18 травня виповнюється 73 роки з моменту їх депортації.

У 1944 році за вказівкою Йосипа Сталіна їх позбавили власної батьківщини і змусили селитися у Сибіру, на Уралі та в Центральній Азії.

Точна кількість жертв внаслідок такого примусового "переселення" невідома, втім припускають, що тоді загинуло більше половини всього народу.

Вони отримали право повернутися додому значно пізніше – у 1989 році, але, як виявилося, це були не останні жахіття в їх історії. Після анексії півострова Росією три роки тому кримських татар почали масово переслідувати. В їх будинках проводили обшуки без жодних на те причин, їх кидали за грати, а деякі – взагалі зникли без вісти.

Слід відзначити, що трагічні події лягли в основу пісні української виконавиці кримсько-татарського походження Джамали: композиція "1944" принесла їй перемогу на минулорічному Євробаченні.

Популярні новини зараз

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Ніяка вона вам не "бабуся": 67-річна білявка у бікіні затьмарила Злату Огнєвіч - ось кому треба на "Холостячку"

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що кримські татари поскаржилися на російських окупантів до Європейського суду з прав людини.