Скарга, яку Меджліс кримських татар подав до Європейського суду з прав людини, пов'язана з забороною російською окупаційною владою діяльності Меджлісу і включенням його в список екстремістських організацій.

Про це повідомляє правозахисний центр «Меморіал», який представляє інтереси Меджлісу в ЄСПЛ.

Всього в скарзі зазначено порушення п'яти статей конвенції. Представники Меджлісу кримськотатарського народу вказали, що дії окупантів порушують статтю 11 про свободу зібрань і об'єднань Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Також в зверненні до ЄСПЛ йдеться, що російські суди не визнають статусу Меджлісу як представницького органу корінного кримського народу, тим самим порушуючи статтю "заборона дискримінації". Меджліс також позбавили права на справедливий судовий розгляд.

Крім того заявники зазначили, що членів Меджлісу переслідують в зв'язку з їх політичною позицією.
"Меморіал" заявив, що задокументовані 18 насильницьких зникнень кримських татар в окупованому Криму, вони не розслідувані. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побиття і тортур.

Меджліс в ЄСПЛ представляють Правозахисний центр "Меморіал", Європейський центр захисту прав людини (EHRAC, Лондон) і Українська Гельсінська група за права людини.

Популярні новини зараз
Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей Можна легко оскаржити: які штрафи від ТЦК вважаються незаконними У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних Українців перевірятимуть щомісяця: можуть зняти виплати та скасувати статус
Показати ще

Як повідомляв сайт Знай.ua, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров вважає, що українська влада запізнилися зі стратегією по деокупації Криму.