Дбати про те, щоб любовні втіхи закінчувалися благополучно, почали ще в стародавні часи. Наші предки в усіх кінцях світу досить широко використовували методи, тепер відомі як "хімічний" і "бар'єрний", а також їх симбіозні види контрацепції.

Люди давно шукали спосіб займатися сексом, не ризикуючи при цьому підхопити інфекцію або зачати дитину. Наші предки вигадували різні методи запобігання таких неприємних ситуацій.

Від різних протизаплідних мазей, відварів і настоянок - для жінок, до плавальних міхурів риб, сечових міхурів тварин і всяких інших міцних епітеліїв - для чоловіків.

Популярні новини зараз

Красуня з чотирма вушками підкорила інтернет марсіанською зовнішністю: була в притулку і стала зіркою

Олена Кравець з "Кварталу 95" за мить з тигриці з напівоголеними грудьми перетворилася на дитину: "Ах яка"

"Гузнолизів достатньо...": українська медсестра розповіла про несправедливість, одні отримали - 10 тис. грн, а "улюбленці" 40 тис. грн

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Найстаріша легенда, що відноситься приблизно до 3000 року до н. е. і пов'язана з презервативом, - про крітського царя Міноса. Його дружина Пасифая наклала на чоловіка прокляття, згідно з яким, варто лише царю зблизитися з кимось, крім неї, - і зі сперми утворюються змії і скорпіони, на смерть кусають партнерку зрадника. Але Мінос не розгубився і спробував запобігти цьому за допомогою сечового міхура козла. Начебто допомогло.

Першими, хто став використовувати якусь подобу презервативів, були древні греки і єгиптяни. Історики виявили зображення єгиптян з якимись дивними виробами, надітими на статевий член, і існує навіть легенда, що шкіряний презерватив носив фараон Тутанхамон.

Довгий час кондоми були саме тваринного походження. Так, римські легіонери отримували кілька висушених кишок вівці, коли вирушали в далекі походи.

Римляни також користувалися презервативами зі смоли, яку обробляли спеціальним складом, що створює ущільнення. Після занепаду Римської імперії, в 5 столітті, в занепад прийшла і справа контрацепції - історики пов'язують це з тим, що поширилося християнство, яке вважало гріхом будь-які контрацептивні методи.

Привіт від Христофора Колумба

Життя презервативів почалося заново в Середні століття, особливо коли з Америки повернулися моряки Христофора Колумба і привезли звідти сифіліс. До речі, в Америці ж європейці відкрили і каучук, який в майбутньому вплинув на "презервативне виробництво".

До початку 16-о століття епідемія сифілісу охопила Європу, Росію, Японію, і саме з метою захиститися від хвороби створив своє творіння італійський лікар і анатом Габріель Фаллопій. Полотняний або льняний мішечок він просочував антисептичним настоєм з трав і неорганічними солями. Свій винахід використав на 1100 чоловіках - і ніхто з них не захворів "французькою хворобою". У той час презервативи також продовжували виготовляти і з тонких кишок тварин, але це було дорого, тому багато хто не міг втриматися від спокуси використовувати презервативи кілька разів, що вже загрожувало перспективою венеричної хвороби.

Перша згадка перевірки якості кондому знаходиться в мемуарах Джакомо Казанови, що відносять до 18-у століття: щоб перевірити, чи не дірявий презерватив, знаменитий коханець дув у нього перед використанням.

Проривом у кондомной історії став винахід процесу вулканізації гуми. Американець Чарльз Гуд'ір в 1839-му році придумав, як сирий каучук перетворювати в міцну еластичну гуму. Це дозволило зробити презервативи продуктом масового споживання. Перший гумовий кондом датується 1885-м роком, але він зовсім не був схожий на сучасні вироби інтимної гігієни - мав поздовжні шви.

Загалом, перша хвиля популярності прийшла до презервативів лише в 1920-х роках, і пішла на спад в 1960-х, коли панували сексуальна революція і віра в протизаплідні таблетки. Як ми вже знаємо, "царювання" це тривало недовго.

А ось в СРСР, хоч сексу і не було, презервативи виготовляли і користувалися популярністю. Причому по 200-300 мільйонів на рік. Називалися кондоми "виріб номер два", так як "виробом номер один" вважався протигаз. Існувало три типорозміри презервативів: № 1 - найменший, № 2 - середній, № 3 - великий. Найбільш поширеним був розмір № 2. Презервативи продавалися в паперових конвертиках, по 2 вироби в кожному.

Зараз велика частина презервативів виробляється з натурального латексу - водної дисперсії каучуків, що містяться в молочному соці вічнозеленого дерева гевея, що росте в Латинській Америці та Південно-Східної Азії. Також роблять кондоми з синтетичних матеріалів типу поліуретан; а ще - з класичної "кишки ягняти", але вони дорогі і добре охороняють тільки від проникнення сперматозоїдів, а не від вірусів.

Нагадаємо, американські вчені запропонували чоловікам абсолютно новий метод контрацепції, і ось який.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені знайшли найбільш дієвий захист від ВІЛ.

Також "Знай.uа" писав, невдала відпустку Колумба та його бравої команди. Історія про те як в Європі з'явився сифіліс.