Ку-клукс-клан - темна конячка в історії Сполучених Штатів Америки, таємна організація, що виникла ще в XIX столітті і відстоювала ультраправі позиції.

Спільноту, без перебільшення, можна назвати расистською і терористичною. Метою братства було відродження переваги білих, порятунок держави від навали африканців.

Народження організації слід віднести до 24 грудня 1865 року. Засновниками товариства стали суддя Т. Л. Джонс і кілька ветеранів Громадянської війни (1861 - 1865): Рід, Кеннеді, Лестер, Маккорд і Кроу.

Є кілька версій поясненнь назви таємного братства: 1-ша - від грецького слова "куклос" - колесо або круг, "клан" - поняття родової громади у жителів Ірландії і Шотландії; 2-га - від латинського "кукулло", що означає капюшон; 3-тя пояснює, що дане поняття нагадує за своїм звучанням характерний брязкіт гвинтівки.

Популярні новини зараз
Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

Історія налічує кілька подібних організацій, що існували в різний час в США.

Перша з них процвітала недовго: з 1865 - до початку 1870-х рр., Вона налічувала близько 550 000 чоловік. Поява знаменитих білих костюмів, що складалися з страхітливого конусного головного убору, мантії і маски, відноситься саме до цього періоду.

Спочатку дії представників таємного руху носили відлякуючий характер. Дуже часто вони розважалися, бігаючи по місту в білих простирадлах, тим самим наводячи страх на місцеве населення.

Пізніше члени суспільства почали вбивати, але спершу вони надсилали дивні мітки, наприклад, зерна апельсинів і дині, або ж гілочки листя дуба. Попереджувальні про неминучу смерть. Вбивству піддавалися не тільки чорношкіре населення Америки, а й ті, хто їх підтримував. З кожним роком організація зміцнювала свої позиції, а її методи боротьби ставали все жорсткіше і жорсткіше: калічили, спалювали, топили, вішали, при цьому діяли дуже чітко і без зайвих очей.

Новий Ку-клукс-клан з'явився в 1915 році і проіснував до 1944, кількість членів якого, за різними даними, становила від 3-х до 6-ти млн. Саме представники відродженого товариства придумали головний символ організації - палаючий хрест. Вони боролися за надання особливого статусу і прав громадянам Сполучених Штатів.

В "Чорному списку" братства вже були не тільки африканці, а й комуністи, євреї, новоприбулі іммігранти, а також представники державної влади.

Відродження наступної хвилі організації відбулося відразу ж після закінчення Другої світової війни, але піку її діяльність досягла в 70-і роки XX століття. Новими жертвами таємного товариства стали ще й гомосексуалісти, але, як і завжди, найбільше переслідувалися афроамериканці.

Ку-клукс-клан був офіційно розпущений в 1993 році, проте і зараз існує кілька різних і нечисленних організацій, які успадковують ідеї "невидимої імперії".

Нагадаємо, знаменитий американський проповідник, який присвятив своє життя боротьбі за расову рівність Мартін Лютер Кінг. Ми писали, як убили і за що вбили національну ікону.

Як повідомляв портал "Знай.ua", тепер майже в кожному великому місті є зоопарки, але мало хто знає, що раніше там тримали не тільки тварин. 10 найбільш кричущих випадків жорстокості з людьми.

Також "Знай.ua" писав, як людини перетворювали в раба.