Скандально відомий російський протоієрей Олексій Чаплін взявся "реабілітувати" православ'я і розповісти про роль церкви в житті вірян.Але зробив він це у своїй традиційній манері – так, що одразу не зрозумієш, попередження це від священника, чи навпаки "провісник Апокаліпсису".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЙого слова могли так і залишитися непоміченими, але на них вчасно звернули увагу місцеві ЗМІ. Мовляв, нарешті Чаплін таки почав називати речі своїми іменами.
"Головна проблема сучасного Православ'я і, власне кажучи, Росії (тому що Росія не має без Православ'я) - це те, що ми розучилися бути рабами. Християнство - це релігія свідомого і добровільного рабства. Рабська психологія - це не якийсь прихований підтекст, а норма світовідчуття для православного християнина. І тут не можуть допомогти модерністські гордовиті затвердження: "раб Божий - значить нічий раб". Тому що в християнській Традиції раб Божий - значить раб Царя, раб Держави (від слова Государ), раб судді, раб свого начальника, раб чиновника, раб поліцейського. Для того щоб осягнути істину, ми повинні перестати "включати мізки" і почати на ділі себе уявляти нічим і кликати ніким. Одним словом, ми повинні плекати в собі раба", - ось так нещодавно описав нібито реальну ситуацію в РФ протоієрей.
Чаплін і "прощання з Росією"
У своєму пості священнослужитель міркував про "конфлікт Росії з Заходом навколо Сирії і його можливі наслідки". За словами Чапліна, в ситуації, що склалася російське керівництво "має продемонструвати свої волю і безстрашність" – тобто, за потреби знову вдарити по мирному населенню із повітря.
"Потрібно дати зрозуміти: на відміну від американців, ми абсолютно не боїмося руйнування великих міст. Чого боятися людям, що живуть вічністю?", - писав він.
Дивіться: Протоієрей Чаплін: "Бог санкціонував знищення людей"
Як повідомляв портал "Знай.ua", українська православна церква Московського патріархату підтримує надання Константинополем автокефалії Україні, але "спочатку має бути єдність усіх церков, а потім – Томос".