Українська православна церква Московського патріархату підтримує надання Константинополем автокефалії Україні, але "спочатку має бути єдність усіх церков, а потім – Томос".

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив речник УПЦ МП Микола Данилевич, підкресливши, що Московський патріархат повністю влаштовує нинішній статус церков в Україні.

"Помилково буде вважати, що ми проти автокефалії. Але в даний час рішення прийнято саме таке. Наша позиція - спочатку має бути єдність, а потім - Томос. Нам потрібно подолати церковне розділення, розкол, який є в Україні, тут. Зараз користуються зовнішні сили цим поділом, яке є в українському православ'ї. У тому числі Константинополь користується. Всі користуються. Тому рішення має бути в Києві. Не в Константинополі, не в Москві", - сказав він.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", активний опір Московського патріархату появи автокефальної Української Православної Церкви спровокують повну його ізоляцію від решти православного світу, подальший розпад і нарешті зникнення.

На думку аналітиків групи "Інформаційний опір", РПЦ зменшиться більш ніж удвічі, а слідом за Московським патріархатом її ряди неминуче покинуть православні церкви в Естонії, Молдові, а після - і в інших колишніх союзних республіках, зокрема там, де автокефалії чи іншої форми окремого існування від Москви ще немає.

Нагадаємо, сьогодні Українська православна церква Московського патріархату намагається зашифрувати свій зв'язок з Росією. Для цього УПЦ МП довелося навіть відмовитися від частини своєї назви.

Зазначимо, український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова нещодавно влаштував соціологічне опитування, щоб дізнатися ставлення суспільства до релігії. Єпархії бояться зізнатися, що вони входять в Московський патріархат.

За його результатами, близько третини громадян (28,7%) відносять себе до Української православної церкви Київського патріархату, і лише 12,8% - до УПЦ Московського патріархату.