25 серпня 1985 року загинула найвідоміша американська дівчинка в Радянському Союзі Саманта Сміт - американський Посол світу.

Восени 1982 роки 10-річна американська школярка Саманта Сміт випадково прочитала статтю в журналі "Таймс", присвячену радянському лідеру Юрію Андропову. У статті йшлося про те, що ця людина напевно дуже небезпечна і ще більше посилить відносини між Росією і Штатами.

Тоді Саманта запитала у мами: - Якщо всі його так бояться, чому хтось не напише йому лист і не запитає прямо, хоче він війни чи ні? - А чому б тобі самій не написати? - жартома відповіла мати.

Популярні новини зараз

На сцену "Голосу країни" увірвалася суперниця Дорофєєвої: могла співати у "Время и стекло"

Розлучену Аліну Гросу помітили в компанії 71-річного "байкера": "Знаю його 21 рік"

42-річна Ані Лорак у вузькому вбранні вразила різкими змінами: "На себе не схожа"

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Показати ще

Дівчинка написала такого листа: "Шановний містер Андропов, Я дуже турбуюся, чи не почнеться ядерна війна між Радянським Союзом і Сполученими Штатами. Ви за війну чи ні? Якщо Ви проти війни, скажіть, будь ласка, як Ви збираєтеся допомогти запобігти війні? Ви, звичайно, не зобов'язані відповідати на моє запитання, але я хотіла б знати, чому Ви хочете завоювати весь світ або, принаймні, нашу країну. Бог створив Землю, щоб ми всі разом жили в мирі і не воювали".

Однак відповіді на свій лист дівчинка так і не дочекалася. Тоді вона написала другого листа послу СРСР у Вашингтоні Добриніну, в якому запитувала, відповість їй Андропов чи ні?

Через місяць Саманту несподівано викликали в кабінет директора школи, який злякано сказав: "Іди додому. Тобі прийшов лист. Від містера Андропова".

26 квітня 1983 року Саманта отримала від Андропова у відповідь лист із запрошенням приїхати і особисто переконатися в тому, що СРСР не готується до війни. "Ми в Радянському Союзі намагаємося робити все для того, щоб не було війни на Землі".

Радянські люди хочуть миру, а щоб Саманта в цьому переконалася сама, то нехай влітку приїжджає в СРСР і переконається в цьому особисто.

У липні 1983 року Саманта з батьками прибула в СРСР, вони відвідали Москву, Ленінград і головний піонерський табір "Артек" в Криму.

У Союзі популярність дівчинки була надзвичайною! Її фото в піонерській формі і відпочинку в "Артеку" обійшли всі світові агентства. З'явився навіть новий вираз - "дитяча дипломатія".

Візит маленької американки став важливим внеском в руйнуванні "залізної завіси".

Вже після повернення додому дівчинка написала книгу "Моя подорож до СРСР". Після цього її запросили на міжнародний симпозіум в Японію, стали запрошувати зніматися в шоу і фільмах.

Але в серпні 1985 року Саманта з батьком поверталися з Англії, де вони брали участь в шоу Роберта Вагнера. В Америці пересіли на місцеву авіалінію. У дощову ніч з 24 на 25 серпня їх літак втратив керування і розбився. Саманті Сміт було всього 13 років.

Нагадаємо, розкрито несподівану причину трагедії перевалу Дятлова.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в далекому XII столітті в Англії відбулася ця дивна історія, яка терзає вчених і людство досі. Хто такі зелені діти Вулпіта.

Також "Знай.uа" писав, ці дами нітрохи не поступалися сильним чоловікам, 5 легендарних жінок-воїнів.