Свинцева труна і речі під замком: чому предмети Марії Кюрі не можна чіпати ще 1500 років

поділитись
Видатний фізик, про чиї заслуги знає весь світ, спочиває в Пантеоні разом зі своїм чоловіком П'єром Кюрі

Пантеон у Франції – місце поховання всесвітньо відомих жителів країни. Тут розташовані усипальниці Віктора Гюго, Вольтера, Жан-Жака Руссо та інших видатних великих діячів науки і мистецтва.

Але цікавий той факт, що за всю історію лише дві жінки удостоїлися честі бути похованими тут, одна з них Марія Кюрі.

Читайте нас в Twitter

Видатний фізик, яку ще називають матір'ю сучасної фізики, про чиї заслуги знає весь світ, спочиває в Пантеоні разом зі своїм чоловіком П'єром Кюрі. Тіло знаменитої жінки-вченого, так само як і її чоловіка, спочиває в спеціальному свинцевому саркофазі, і тому є дуже вагома причина.

Не складно здогадатися про неї, враховуючи специфіку діяльності Марії Кюрі. Адже своє життя вона присвятила вивченню радіоактивності. Саме їй належить відкриття радію і полонію. Явище радіоактивності було відкрито другом сім'ї Кюрі Антуаном Анрі Беккерелем у 1896 році.

Звичайно, про руйнівний вплив радіації на тіло людини на той момент ще не було нічого відомо, тому, коли Марія Кюрі, надзвичайно зацікавившись відкриттям Беккереля, почала вивчати суть цього незвичайного явища, то не використовувала під час своїх дослідів ніякого спеціального захисту.

Жінка-фізик навіть не замислювалася про небезпеку своїх експериментів, тому могла просто покласти зразки радію і полонія в кишеню або принести роботу до себе додому. Через це її одяг, прикраси, книги, блокноти, меблі в будинку — усе заражене радіацією і становить небезпеку досі. Небезпеку предмети будуть представляти протягом приблизно 1,5 тисяч років — саме такий період напіврозпаду радію-226.

На даний момент особисті речі Марії Кюрі і всі її записи зберігаються у Національній бібліотеці Франції в спеціальних свинцевих ящиках. Щоб попрацювати з блокнотами вченого, відвідувачі бібліотеки мають перевдягнутися у захисний костюм і підписати папери про можливі наслідки.

За свої геніальні відкриття в області фізики і хімії Марія Кюрі поплатилася здоров'ям. У 1934 році вона померла від апластичної анемії, викликаної тривалим впливом на організм радіоактивних елементів. Постраждала від дії полонію і радію також і її старша дочка Ірен Жоліо-Кюрі, у дівчини розвинулася лейкемія, від якої згодом вона і померла.

Марія Кюрі з дочками Євою і Ірен.

На одному фото найвідоміші фізики минулого, серед яких єдина жінка — Марія Кюрі.

Нагадаємо, за що Марія Кюрі двічі отримала Нобелівську премію.

Як повідомляв портал "Знай.uа", цих найвидатніших жінок світу погубив алкоголь.

Також "Знай.uа" писав, за що геніальна Хеді Ламарр увійшла в історію.

Автор матеріалу: 
Евгения Фрусевич
Теги: 
Кюрі, радіація, дослідження
Вибір редакції, Шоу-бізнес
16.08.2018
Жага грошей забрала у цих дівчаток дитинство
0
0
05:25 17.08.2018
Горгулью вважали злим духом, який прийшов з підземного світу, населеного крилатими драконами
0
0
22:58 16.08.2018
Стародавні єгиптяни знали про існування нирок і розробили своєрідний тест на вагітність та визначення статі дитини
0
0
21:25 16.08.2018
Історія античного міста, яке поглинуло море, не поодинока
0
0
19:54 16.08.2018
Велика частина жителів Помпей не дуже звертали увагу на чистоту жител
0
0
13:25 16.08.2018