Рукопис Войнича, - ілюстрований кодекс, написаний, імовірно, в першій половині XV століття невідомим автором з використанням невідомого алфавіту. Текст виразно написаний зліва направо, зі злегка "рваним" правим полем. Довгі секції розділені на параграфи, іноді з відміткою початку абзацу на лівому полі. У рукописі немає звичайної пунктуації.

Деякі фахівці схильні вважати, що манускрипт є підробкою, інші - що він є безглуздим набором символів, проте велика частина вчених схильна вважати, що розшифрувати його все ж можливо. При цьому серед прихильників такої позиції немає єдиної думки про те, написаний документ на штучній мові або ж просто зашифрований.

З моменту, коли рукопис було виявлено, багато вчених з різних країн висловлювали різні припущення щодо того, як зрозуміти його зміст. Наприклад, порівняно недавно вчені з Інституту прикладної математики імені М.В. Келдиша РАН припустили, що таємничий манускрипт написаний на двох змішаних мовах з виключенням голосних букв. Проте, розшифрувати манускрипт досі нікому не вдалося, і в цілому зрозумілими залишалися лише ілюстрації.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Обличчя заросло волоссям: 26-річна африканка раптово перестала голитися і отримала вау-ефект "Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років
Показати ще

У новій роботі вчені створили алгоритм, який був здатний визначити текст Загальної декларації прав людини з точністю до 97 відсотків (даний документ переведений на 380 мов.

Штучний інтелект допоміг вченим з Альбертського університету відкрити таємницю знаменитого манускрипту Войнича. Зокрема, зараз дослідники впевнені в мові документа і навіть знають, як перевести перше речення.

Як визначив штучний інтелект, манускрипт Войнича написаний на івриті.

Порядок букв в словах змінений, голосні пропущені зовсім. Як стверджують фахівці, перша фраза перекладається наступним чином: "Вона дала рекомендації священика, одному господареві, і мені, і людям". Також дослідники виявили в книзі слова "селянин", "повітря" і "вогонь" і "світло".

Манускрипт Войнича був написаний в XV столітті. На сторінках дивної рукописи зображені невідомі науці тварини і рослини. Текст вже намагалися розшифрувати криптографи ЦРУ, але визнали його безглуздим.

Поки що фахівці не опублікували в рецензованих журналах наукових робіт, присвячених отриманим результатам.

Раніше, дослідники, виявивши схожість в стилях малюнків, змогли ідентифікувати 37 рослин з 303 представлених, 6 тварин і один мінерал. Ареалом проживання ідентифікованих об'єктів є Центральна Америка. А назви схожі за написанням з назвами цих об'єктів на Іспанському, ацтекської, міштекского мовами і мовою Taino. На підставі цих знахідок вони висунули припущення що книга написана на одному з діалектів Ацтекської мови, і в ній описано вміст ботанічного саду в центральній Мексиці.

Як повідомляв портал "Знай.uа", міжнародна команда дослідників спростувала ідею про те, що найдавнішим писемним вживанням нуля для заповнення розряду (як в числі 101, наприклад) слід вважати рукопис з Бахшалі, давньоіндійський математичний підручник.