Найпопулярнішою з створених Леонардо да Вінчі карикатур став малюнок зі зморшкуватою до жаху потворною старою в бранні, яке не підходить її віку.

Пізніше фламандський художник Квентін Массейс перетворив творіння рук знаменитого італійця в повноцінну картину. Полотно, яке отримало назву "Потворна герцогиня", зараз зберігається в Лондонській національній галереї.

Героїня картини Массейса показана перебільшено гротескної, відступом від всіх тодішніх норм краси.

Довгий час вважалося, що прообразом "потворної герцогині" була реально існуюча жінка, тирольская правителька Маргарита Маульташ.

Популярні новини зараз
Українців ловитимуть посеред вулиці — ТЦК отримали нові повноваження по перевірці документів Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому В Україні підвищать ще один комунальний тариф Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще

Лише в минулому столітті вчені довели: чутка дарма привласнила нещасній аристократці "титул" найбільш огидної жінки світу. Малюнки в історичних хроніках, автори яких бачили Маргариту в обличчя, не мають нічого спільного зі створеним потворним образом.

Судячи з цих зображень, справжня правителька Тіролю була досить привабливою і фигуристой дамою.

Історики вважають, що цькування Маргарити почалася через її політичні рішення, які часто йшли врозріз з інтересами церкви і владик багатьох навколишніх земель.

"Потворна герцогиня" стала асоціюватися з Маргаритою Маульташ лише пізніше, завдяки успішній кампанії очорнення її імені з боку церковних і світських властей.

Тирольская герцогиня ні в гріш не ставила авторитет інших правителів, як духовних, так і світських. Для Маргарити важливими були лише власні бажання і вигода для рідного герцогства.

Шлюб жінки з Іоганном Генріхом, маркграфом Моравії, був укладений, коли майбутній володарці Тіролю було 11 років, а її чоловікові лише 7. Подорослішавши, чоловік з дружиною сильно один одного не злюбили.

Народу герцогства Йоганн теж не подобався. А ось Маргариту в Тіролі любили, причому як прості люди, так і місцева аристократія.

Герцогиня і Людвіг Баварський дійсно любили один одного. Заради коханого жінка запросто вигнала осоружного чоловіка з дому, причому народ Тіролю повністю її підтримав.

Лише через 10 років після скандалу святі отці змирилися і визнали розлучення Маргарити і Йоганна. Але запущені ріднею відкинутого чоловіка чутки вже розійшлися по світу.

Тирольску герцогиню називали розпусною потворою, на що натякало подароване їй недоброзичливцями прізвисько Маульташ. Слово, на якусь букву відрізнялося від німецького "пельмень", можна було також перевести як "рот-гаманець".

Зображення з картини Массейса стало асоціюватися виключно з правителькою Тіролю. Навіть Герцогиню з "Аліси в Країні чудес" Керролла часто пов'язували з аристократкою.

Схоже, зображене на картинах обличчя колись було лише універсальним символом потворної зовнішності. Але ображена рідня кинутого чоловіка подбала, щоб тирольская володарка залишилася в історії як "сама потворна жінка світу"!

Нагадаємо, як виглядали справжні наложниці Іранського гарему.

Як повідомляв портал "Знай.uа", пропонуємо вам дізнатися, якими були красуні в ті чи інші часи у представників численних національностей.

Також "Знай.uа" писав, неймовірна історія кохання двох найвищих у світі людей, яка закінчилася трагедією.