Поняття "кам'яний вік" знайоме практично кожному. Однак часто використовують поняття не за призначенням, люди звикли думати про це століття, як про щось убоге. Багато книг описують древню людину як низькорослого дурня, який страждає різними хворобами, проте все зовсім інакше. Дарма наше суспільство так думає про кам'яне століття.

Варто відзначити, що людина заполонила близько 90% земної кулі, що за логікою речей нереально для кволого і слабкого стародавнього представника.

З кожним роком археологи виявляють напівземлянки, де служать фундаментом черепа, бивні мамонтів. Для кухні або ж інших місць стародавні люди використовували кістки північних оленів або ж носорогів. Середній зріст жителів – не нижче 180 см

Популярні новини зараз
Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних" Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх
Показати ще

Варто відзначити, що в ході аналізу зубів повна відсутність карієсу і мінімальні патології кісткової системи. А ось вже під час неоліту виявлені різні захворювання: туберкульоз, проказа, рахіт.

Для боротьби з туберкульозом люди того часу просто-напросто спалювали хворих. "Лікування вогнем" на щастя зараз не практикується, але крім такої крайності, жителі неоліту використовували хірургічні навички.

В долині річки Лозер виявили черепа, де видно, що хтось над ними здійснював трепанацію і отвори були заживлені. Це означає, що людина після операції продовжувала жити.

Існує унікальна історична знахідка, якою став завмерлий труп, його знайшли 1991 року. Чоловіка виявили у Эцтальских Альпах. В ході обстеження стало ясно – у чоловіка вистрілили і потрапили прямо в спину. У представника давнього часу виявили хворобу Лайма, жовчнокам'яну хворобу, артрит, атеросклероз, виразку шлунка, пародонтоз.

Також в кишечнику знайшли величезну кількість глистів-волосоголовців. Цікаво, як же він прожив з таким букетом? У Еці виявили безліч татуювань – 61 у 19 областях тіла. Проте не було ніяких малюнків, на місцях були хрестики і незрозумілі штрихи, які скомпоновані в групи.

Тільки через кілька років експерти звернули увагу на розташування татуювань. Розташування на 85% співпадали з місцями і лініями, які знають фахівці акупунктури. Скоріш за все людина того часу проходила курси голковколювання. Тільки так можна пояснити тривалу дієздатність і живучість з такою кількістю захворювань.

Як повідомляв портал "Знай.uа", ви б не хотіли потрапити в руки середньовічного лікаря. У багатьох випадках було легше померти, ніж лягати під ніж до лікарів-самоучок. Не дарма тривалість життя не перевищувала 40 років.