У п'ятницю, 13, свого роду, символічно і в тему написати статтю, присвячену відьмам і тортурам, які до них застосовувалися. У всі часи людство було вкрай винахідливим, коли справа доходила до страт або знущань. Відьмам випробувань випало найбільше, вони страждали так, як не страждав жоден злочинець. Після прочитання цієї статті відрубування голови за вбивство або відрубування рук за крадіжку здасться вам дитячою забавкою.

І так почнемо, кого вважали відьмами?

Загалом, відьма - це будь-яка жінка.

Але, ось основні звинувачення, які висували відьмам і чаклунам:

Популярні новини зараз
Мобілізація за новим законопроєктом: 4 категорії чоловіків, які не підпадуть під призов У київському метро готуються до серйозних змін: українці чекали на це роками "Газмережі" зробили важливе попередження: стосується всіх, хто користується газовою плитою чи котлом Стосується всіх споживачів електроенергії: що потрібно зробити до 3 березня
Показати ще

- польоти по повітрю і розграбування винних погребів;

- лікантропія - вміння обертатися вовком і вбивати велику рогату худобу;

- вміння ставати невидимим за допомогою трав;

- лікування хвороб і паралічу, викликаних чаклунством, шляхом насиланія їх на іншу людину;

- викрадення і поїдання дітей;

- виклик сатани і укладення з ним угоди;

- планування підриву авторитету Церкви.

Для початку, необхідно уточнити, що наші предки були вкрай вибагливі, аж до складання інструкцій і величезних трактатів по вилову і знищенню "відьом".

Шукали друк диявола

"Печаткою" могло бути все, що зовні хоч якось відрізняло людини від її одноплемінників. Велика родимка? Косоокість? Неймовірна краса? Руде волосся і зелені очі? Велике родима пляма? "Спалити відьму!". Під такі параметри міг підійти взагалі хто завгодно, так що якщо тебе, дорогий читачу, в ті часи вирішили б спалити - знайшли б "друк диявола" і справа з кінцем.

Німецький трактат "Молот відьом" іноді називають єдинобю середньовічною європейською інструкцією з виявлення та покарання демонічних сил. Насправді в ньому не існувало єдиного зводу ознак відьми. Зате безліч вказівок на цю тему випускалося окремими світськими муніципалітетами для своїх земель. Причому, вони могли бути різними і несподіваними.

Найчастіше підозри в чаклунстві падали на людей не через виявлення доказів, а через те, що їх поведінка і спосіб життя здавалися дивними сусідам, а самі вони відрізнялися від інших. Відьмами і чаклунами оголошувалися чужаки, нелюдимі одинаки, надмірно хворобливі люди або, навпаки, єдині, хто не захворів під час епідемії, ті, хто мав особливі талантами, кому щастило в господарстві, хто опинявся багатшими інших.

Моторошні покарання для відьом

О, тут способів було більш, ніж достатньо. Ми розглянемо найнеприємніші і витончені методи знущань над нещасними звинуваченими.

Багаття

Це був головний спосіб викорінення відьми. Згоріла душа виключала будь-яку можливість збентежити або забруднити безгрішну душу.

Відьмино крісло для купання

Грішника прив'язували до крісла, підвішене до довгої жердини, і опускали під воду на якийсь час, потім давали трохи ковтнути повітря, і знову - під воду. Популярні пору року для проведення таких тортур - пізня осінь або навіть зима. В льоду робили ополонку, і через якийсь час жертва не тільки задихалася під водою без повітря, але і на такому бажаному повітрі покривалася кіркою льоду.

Тортури водою

Цей спосіб був запозичений інквізиторами на сході. Грішника прив'язували колючим дротом або міцними мотузками до спеціального дерев'яного пристосуванню типу столу з сильно підведеною серединою - щоб живіт грішника випирав, як можна далі. Його рот забивали дрантям або соломою, щоб він не закривався, і вставляли в рот трубку, через яку вливали в жертву неймовірну кількість води. Якщо жертва не переривала ці тортури для того, щоб зізнатися в чомусь або метою тортури була однозначна смерть, в кінці випробування жертву знімали зі столу, укладали на землю, а кат стрибав на її роздутий живіт. Фінал зрозумілий і огидний.

Груша

Цей пристрій вставляли в найпікантніші отвори тіла і розкривався так, щоб завдавати жертві немислимого болю, розриваючи ці отвори. Взагалі, варіацій тортур з зачіпанням інтимних частин тіла було дуже багато. Найлояльнішим з них вважалося застосування "колиски".

Візуально виглядав як великий трикутник. Відьму піднімали на мотузці, а потім садили на "колиску", причому вершина трикутника вставлялася в ті ж отвори, що і Груша. Було боляче настільки, що грішник втрачав свідомість. Його піднімали, "відкачували" і знову насаджували на Колиску.

Очищення душі

У багатьох католицьких країнах духовенство вважало, що все-таки душа грішника може бути очищена. Для цих цілей їм доводилося використовувати або вливання в горло грішника окропу або закидання туди ж розпеченого вугілля. Самі розумієте, в турботі про душу місця для турботи про тіло не знаходилося.

Залізна діва

Вкрай хитре і популярне пристосування тих часів. Цей величезний саркофаг у вигляді відкритої порожньої жіночої фігури, всередині якої укріплені численні леза і гострі шипи. Вони розташовані таким чином, щоб життєво важливі органи укладеної в саркофаг жертви не були зачеплені, тому агонія засудженого до страти була довгою і болісною.

Чимало вчених вважають так звані "полювання на відьом" спосіб соціального регулювання і зручний методом для усунення "небажаних". Список звинувачень, який ви вже прочитали вище, і купа уточнень для різних регіонів дозволяли звинуватити відьму в чому вашій душі завгодно: голод, падіж худоби, неврожай, злодійство і вандалізм, хвороби та епідемії, втрата дітей і т.д.

Як повідомляв портал "Знай.uа", трохи більше трьохсот років тому, в Бостоні, штат Массачусетс, повісили першу обвинувачену у справі про так званих салемских відьом. Цей епізод американської історії, жертвами якого стали двадцять п'ять людей, чия невинуватість згодом була встановлена, став настільки болючим уроком для жителів Нової Англії, що про нього там пам'ятають до сих пір.