Людство існує на планеті вже не одне тисячоліття. Прийнято вважати, що ми вже встигли сформувати розвинену цивілізацію, здатну дотягтися до зірок і розгадати всі таємниці буття - так, принаймні, здається зі сторони.

Історія планети зберігає таємні відомості, коли цілі цивілізації зникали в один момент. Деякі з них навіть мали фантастичними для свого часу технологіями. Важко повірити, що людство може в одну мить зникнути без сліду і все в природі повернеться на круги своя, але таке вже траплялося. І деякі з таких зникнень ми до сих пір не в змозі зрозуміти.


Мікени

Могутня цивілізація, яка залишила чималий слід в історії. Згадайте шкільну програму: легенда про царя Агамемнона, командувача греками під час Троянської війни, часто згадує мікенців. Рідна країна не могла забезпечити жителів всіх необхідним - вони стали торговцями, до того ж дуже вмілими. Як і коли трапився захід цієї цивілізації, впевнено стоїть на ногах, історики зрозуміти не можуть до сих пір. В один момент Мікени прийшли в занепад, а місцеві жителі розбіглися по навколишніх містах.

Трипілля

Популярні новини зараз
"Ведуться списки, передають до ТЦК...": міністр розповів, що зміниться для українок з 1 жовтня "У п*дарів все добре": український військовий вивчив начинку російських FVP-дронів і зрозумів, чого не вистачає ЗСУ В українців почнуть тимчасово вилучати тварин: з яких причин і що потрібно знати Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати
Показати ще

Одна з найдавніших цивілізацій світу. Трипільська культура існувала кілька тисячоліть, з 5500 до 2750 року до нашої ери. Археологів довгий час ставив в глухий кут дивний звичай народу Трипілля: кожні сто років вони спалювали дотла свої міста і будували на тому ж місці нові. Чергова пожежа закінчилася повним занепадом культури.

Кхмерська імперія

Кхмери побудували свою велику імперію в 9 столітті нашої ери. Територія сучасної Камбоджі стала колискою цивілізації, що наводила жах на південь Азії. Хоробрі воїни і безпринципні воєначальники, кхмери швидко захопили владу в регіоні. Але довге існування цивілізації не судилося: зовні благополучний народ упав, судячи з усього, під вагою власних вад.

Цивілізація Анасазі

Самобутня культура стала попередницею набагато менш розвинутих цивілізацій індіанців пуебло. Люди Анасазі розробили власну систему будівництва жител: їх вирізали прямо в скелях. Швидше за все, занепад цивілізації пішов після низки агресивних нападів оточуючих племен.

Хараппская цивілізація

Поряд з давньоєгипетською і шумерською, індійська цивілізація вважається однією з найдавніших в історії людства. Вона займала величезну територію, що розкинулася відразу на два материка. На жаль, хараппська культура також прийшла в занепад: археологи знаходять чимало свідчень того, як люди абсолютно раптово зривалися з місць цілими містами і йшли в безплідні землі.

Мінойська цивілізація

Пам'ятаєте лабіринт, в якому був укладений міфічний (а може і цілком реальний) Мінотавр? Всю культуру археологи, для зручності, назвали ім'ям великого царя Криту - Міноса. Мінойська культура стала першою цивілізацією у всій Європі. Її крах історики пов'язують з виверженням вулкана, проте, у цій теорії є свої противники. Справді, чому виверження змогло застати зненацька людей, які досконально знали повадки рідної гори? І чому вони не врятувалися на численних кораблях, хоча славилися неперевершеними мореплавцями?

Цивілізація Кловіс

Десять тисяч років тому центральні рівнини Північної Америки населяла найбільша доісторична цивілізація. Люди народу Кловіс були неперевершеними мисливцями і з легкістю розправлялися з іншими, дрібнішими і неорганізованими племенами. Тим більше дивно виглядає різке зникнення цієї потужної культури. Втім, деякі археологи пов'язують його з раптовим похолоданням.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені підозрюють, що на дні океану існує підводна цивілізація. Їм вдалося знайти незаперечні докази.