На уроках зарубіжної історії дітям розповідають про стародавнє місто Помпеї, і про страшний його крах. Однак розповідають далеко не все. Втім, навіть не всі дорослі знають про ці цікаві факти. Адже більшість знайома лише із загальновідомими. Насправді, залишилося безліч фактів і таємниць стародавнього міста, про які ми сьогодні розповімо.

1.Тільки в центрі Помпеї археологи розкопали цілих 27 лупанаріїв. На сленгу "лупою", тобто "вовчицею" римляни називали повій. Судячи за збереженими свідченнями, задоволення коштувало стільки ж, як три склянки дешевого вина.

2. Сучасні експерти вважають, що виверження Помпеї енергетично можна порівняти з вибухом відразу п'яти атомних бомб, скинутих на Хіросіму.

Популярні новини зараз

Аліна Гросу проміняла Романа Полянського на 71-річного Михайла Поплавського: "Я в шоці"

Ірина Федишин з нескінченними ногами затьмарила інших зірок: "Прем'єра"

Дзідзьо та Олександр Пономарьов зробили українкам приємно у перший день весни

Вагітна дружина Віктора Павліка Реп'яхова жорстко відповіла на непрохані поради: "Кожен відповідає за себе"

Показати ще

3. Схоже, люди здогадалися про прийдешнє виверження за кілька годин: найрозумніші покидали свій скарб і поспішили забратися від небезпечної гори подалі. Бо, при розкопках археологи з'ясували, що більшій частині жителів міста вдалося врятуватися.

4. У Римській імперії Помпеї були чимось на кшталт дорогого курорту. І як на всякому іншому курорті, тут панував культ розпусти і задоволення. На збережених до наших часів фресках зображені сцени оргій, скульптури часто зображували содомію і зоофілію.

5. Римляни не були першими засновниками міста. Виявлені при раскопах руїни доричних храмів датовані VI століттям до нашої ери — значить, господарями місцевості можна вважати греків.

6.Традиція писати і малювати на стінах була широко поширена по всій території Римської імперії. Але якщо в столиці люди частіше спотворювали споруди політичними відозвами до народу, то на периферії стіни рябіли рекламними оголошеннями, прокльонами боржникам і відверто брехливими написами на кшталт "Цезар — злодій".

7.Ви напевно зустрічали раніше знімки, де прямо на вулицях розкопаного археологами міста лежать нібито покриті шаром попелу тіла. Насправді, це всього лише гіпсові зліпки. У 1863 році Джузеппе Фіорелло здогадався, що більша частина пустот в розкопках за формою нагадує людське тіло. Італієць придумав залити в порожнечі гіпс і справді отримав зліпки тіл мертвих людей.

Нагадаємо, в італійському місті Помпеї під час розкопок археологи виявили скелет, який належав чоловікові. Біля скелета не виявилося голови, але вчених ошелешив не сам факт, а причина, по якій нещасний загинув.

Як повідомляв портал "Знай.uа", сексуальне життя Древнього Риму відомо нам в основному з фільмів, але все далеко не так, як у фільмах. Яким було насправді їх інтимне життя, давайте дізнаємося.

Також "Знай.uа" писав, в Італії на розкопках в Помпеях в приватному будинку Casa di Giove ("Будинок Юпітера") археологи виявили таємничі і добре збережені артефакти.