Роковини трагедії Курська: як це було

поділитись
Задовго після катастрофи з'явилося безліч альтернативних версій, які відрізнялися від тих, ящо озвучували у Кремлі

"Він потонув" – це все, що почули від президента РФ Володимира Путіна після того, як стало відомо про моторошну катастрофу у Баренцевому морі. Такі холодні заяви здивували і дипломатів, і родичів загиблих, яким довгий час не пояснювали – де дівся екіпаж і чи вижив бодай хтось із них.

Найбільша трагедія флоту

Влітку 2000-го на борту атомного підводного човна "Курськ" знаходилося 118 осіб. Ніхто із не вижив, хоча ніщо не віщувало біди: сплановані навчання, все нібито було під контролем, але деталі рятувальної операції свідчать про протилежне.

Техніка була несправною, а в офіційній версії є чимало прогалин. Російські ЗМІ тоді розтиражували те, що їм дозволили: факт вибуху торпеди 65-76А в торпедному апараті № 4 та у першому відсіку АПРК. Слідчі в один голос підтвердили: були виявлені мікротріщини, куди витікала суміш. У підсумку кваліфікували це як "позаштатний процес", але за сухим формулюванням, на жаль, стояли десятки смертей членів екіпажу.

Вдруге вибух пролунав за дві хвилини потому: від 2 до 5 відсіку за кілька секунд не лишилося нічого, подальша детонація боєзапасу і далі – суцільна таємниця.

Дивували заяви прибічників Путіна про те, що люди із команди "Курська" ще лишилися живі. Вони нібито стукали із човна ще 7-8 годин. Експерти задаються питанням: невже за цей час не можна було нікого врятувати,  та чи справді хоча б одному із них пощастило.

Альтернативна версія

Багато хто не погоджується із тим, що говорили в Кремлі. Іноземний фактор в загибелі Курська вбачають переважно ті ж самі люди, з оточення Путіна. Але підтверджень зіткнення із американською субмариною не було.

Але більш реальною видається інша версія, яку підтримують майже всі військова-морські фахівці – технічний стан навчальної торпеди 65-76, порушення умов її зберігання та обслуговування, недбале ставлення до комплектації.

Поки що у світі ці припущення вважаються найбільш прийнятними, але справжні причини трагедії Курська так і залишаються таємницею за сімома замками.

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилася передсмертна записка капітана Курська.

 

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Курськ, роковини трагедії, Путін
Вибір редакції, Суспільство
26.05.2018
Опис майна генералісимуса Йосипа Сталіна, зроблена практично відразу ж після його смерті 5 березня 1953, свідчила про крайній аскетизм вождя
0
0
06:02 26.05.2018
Перепустки до печер задоволення і блаженства
0
0
17:10 18.05.2018
В 1944 році почалися події, котрі в однойменній пісні згадувала кримчанка Джамала
0
0
12:31 18.05.2018
В 1944 році в ніч на 18 травня розпочався найбільший геноцид за історію кримськотатарського народу
0
0
11:27 18.05.2018
Бомбардування відкрило страшну таємницю минулого століття
0
0
14:51 07.05.2018