Шумер - одна з найдавніших і найзагадковіших цивілізацій на Землі. Вони побудували перші дороги і стіни ще 7000 років тому. На жаль, на сьогодні залишилося мало артефактів, які могли б повідати людству про життя в 5000 році до н. е. Вчені не покладаючи рук вивчають всі знахідки і вже можуть розповісти про життя шумерів дещо цікаве.

1. У жінок була своя власна мова

Мова шумерів називався "емегір", але у жінок був свій окремий діалект під назвою "емзаль" ("жіноча мова"). На жаль, ніяких записів про неї не збереглося. Відомо, що певні звуки в жіночій мові зазвучали по-іншому. Представниці слабкої статі використовували деякі слова і кілька голосних, яких не було в емегірі.

2. Шумери платили податки, перш ніж винайшли гроші

Ще до появи перших монет в Месопотамії, народ вже віддавав частину своїх доходів правителю. Дивно, але шумерські податки практично не відрізнялися від сучасних. Замість грошей правитель стягував відсоток від того, що виробляли люди.

Популярні новини зараз
Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку
Показати ще

3. Пиво - центр життя

Існує теорія, що нібито шумерська цивілізація почалася через пиво. Кажуть, що люди почали займатися сільським господарством, тільки щоб мати можливість напитися. А у місто їх "заманили" обіцянкою більшої кількості пива.

4. Використання опіуму

Не тільки пиво допомагало шумерам "розслабитися". У цієї цивілізації був ще і опіум. Повірити в те, що вони не використовували цю речовину вкрай важко...Шумери вирощували опійний мак щонайменше з 3000 р. до н. е.

5. Нова дружина для правителя щороку

Правитель кожен рік обирав собі нову дружину. Він повинен був одружитися на одній зі жриць - групі дівчат-дів, обраних для того, щоб бути "досконалим тілом" - і займатися з нею любов'ю. В іншому випадку боги нібито зробили б землю і жінок Шумеру безплідними.

6. Жриці були лікарями, стоматологами

Жриці були не тільки гаремом правителя - вони були одними з найкорисніших людей в шумерському суспільств. Жінки ставали поети, письменники і навіть першими лікарями в історії.

7. Грамотність - це багатство

Для того, щоб розбагатіти в Шумері необхідно було ставати керуючим або жерцем. І перший, і другий обов'язково повинні були бути грамотними.

8. Бідняки, які живуть за межами міста

В той час, як багаті шумери розслаблялися в глинобитних будинках з меблями, вікнами і лампами, бідні повинні були селитися в очеретяних наметах. Спали вона на на солом'яних матах на землі, і в таких умовах жили всі їхні сім'ї. За межами міських стін життя була вкрай тяжким.

9. Армія завойовників

Шумерські правителі постійно використовували поневолених робітників у своїх містах, а набирали рабів просто - здійснюючи набіги на людей, які жили в горах. Грабіжники забирали з собою цих людей у полон і відбирали у них все майно.

10. Ритуальні поховання

Смерть для шумерів була справжньою загадкою і таїнством.

Мертві нібито відправлялися в те, що шумери називали "землею без повернення", але при цьому ніхто не знав, що знаходиться там. Вони були переконані, що на тому світі їм знадобляться всі земні блага, якими вони володіли на землі. Вони були в жаху від можливості провести вічність в самоті і голоді, тому мертвих ховали з прикрасами, золотом, їжею і навіть з домашніми собаками. Правителі ж "забирали з собою в інший світ всіх своїх слуг і "придворних", а іноді і свої сім'ї.

Нагадаємо, що в той час, коли більшість людей були мешканцями печер, шумери вже створили першу цивілізацію на півдні Месопотамії.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", заяву співачки Руслани про те, що предками сучасних українців були стародавні шумери, досить сильно сколихнув інтернет-громадськість.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що унікальні знімки індійського махараджі показали всьому світу.