Величні споруди дісталися нам у спадок від предків, але збереглися далеко не в кращому вигляді, і це природно, адже минуло багато років і навіть століть. Але так хотілося б подивитися на стародавні палаци очима людей, якы жили тоды. І зараз така можливість з'явилася.

Британські дизайнери з компанії Myvouchercodes подарували нам можливість покататися на машині часу і подивитися, як виглядали великі споруди давнини зсередини. Як золотилася в променях сонця статуя Афіни в Парфеноні і який вигляд мали однієї з терас Масади.

Давайте ж подивимося.

"Золотий будинок" Нерона (Рим, Італія)

Популярні новини зараз
Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Палацово-парковий комплекс побудували між 65-68 роками н.е. за часів правління імператора Нерона, який був особливо небайдужий до мистецтва. Прикрашений він був розкішно: золотом і дорогоцінним камінням, перловими раковинами. Центром палацу став великий восьмикутний зал для банкетів з бетонним куполом, який вінчало скло. А давньоримський історик Светоній, коли описував "Золотий будинок", згадував такі чудеса: "В обідніх палатах стелі були штучні, з поворотними плитами, щоб розсипати квіти, з отворами, щоб розсіювати аромати".

Парфенон (Афіни, Греція)

Усередині давньогрецького храму, який знаходився на афінському Акрополі, височіла прикрашена золотом слоновою кісткою статуя Афіни висотою понад 12 метрів. Богиня була у військовому вбранні, в одній руці у неї був щит, в іншій - статуетка богині перемоги Ніки. А перед грізною войовницею знаходився резервуар з водою, щоб забезпечити необхідну для слонової кістки вологість.

Базиліка Максенція (Рим, Італія)

Одна з найбільших базилік була розташована на Римському форумі. Її площа становила 6000 кв.м. Велична будівля виконувало функції молитовні, конференц-зали, торгової зони і адміністративної будівлі. Багатство обробки підкреслювалося кольоровим і білим мармуром, яким були оброблені підлога і стіни.

Нижня тераса в палаці Масада (Ізраїль)

Масада - стародавня фортеця, яка височіла над узбережжям Мертвого моря, а оточували її прямовисні скелі. Цар Ірод I побудував будинок для захисту своєї сім'ї і забезпечив трьома прекрасними терасами. Художники відтворили нижню - вона служила для відпочинку та розваг і була оточена портиком і прикрашена геометричними візерунками.

Римські лазні в Баті (на території сучасної Англії)

Римляни не могли обійтися без своїх знаменитих лазень, які були невід'ємною частиною повсякденного життя. Люди приходили туди не тільки заради купання, але і попліткувати, і відпочити. Цей розкішний комплекс був побудований близько 70 року н.е. в місті Баті - він відомий своїми цілющими джерелами. Що найдивніше, і зараз на тому місці розташовуються лазні. Тільки вже без прекрасного склепінчастою даху.

Ангкор-Ват (Сиемреап, Камбоджа)

На будівництво монументального індуїстського храмового комплексу, за різними оцінками, пішло близько 30 років. Спорудження присвячено богу Вішну і є одним з найбільших релігійних будівель в світі. Усередині Ангкор-Вата багато башточок і критих галерей, які розташовані на різних рівнях і з'єднані сходами. Художники відтворили один з розкішно оздоблених внутрішніх двориків.

Велика Ківа (Нью-Мехіко, США)

Велика Ківа - частина ацтекських руїн, які вперше виявили в 1859 році. Вони стали національним пам'ятником США. Спорудження включало в себе 450 кімнат, і побудовано воно було народом пуебло частково під землею. Величезні круглі конструкції, які і називалися ківамі, служили для спілкування, переговорів і бенкетів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", історія планети зберігає таємні відомості, коли зникали цілі цивілізації в один момент. Деякі з них навіть мали фантастичні для свого часу технології. Давайте дізнаємося, що про них відомо.