Практично кожен з нас чогось боїться, іноді навіть несвідомо. Найчастіше страхи пов'язані з дитячими переживаннями, або ж у зрілому віці сильний стрес залишив незабутнє враження. Знаменитості в цьому плані не є винятком. Петро I і Йосип Сталін управляли величезною країною, поети збирали величезні аудиторії слухачів, проте від своїх нав'язливих фобій позбутися їм не вдалося.

Петро I

Важко собі уявити, що цар, який правив країною з 10-річного віку, до тремтіння боявся звичайних тарганів. Один вид цих безневинних, але не зовсім приємних комах, викликав у нього панічний страх і жах.

Другою фобією Петра I був страх високих стель і великих просторів. Хто б міг подумати, що двометровий цар вкрай некомфортно почувався у величезних палацах. В його будинку в Петербурзі спеціально встановлювали додаткову фальшиву стелю, яка візуально зменшувала простір.

Популярні новини зараз
Юлія Тимошенко пояснила, чому змінила зачіску: "Волосся заважає в бою" путін боїться державного перевороту, тому досі не натиснув "червону" кнопку: політична еліта починає розуміти "Мобілізовані" з "ДНР" більше не витримують, і готують план втечі: "Називають м'ясом" Збожеволівший Лукашенко підписав закон про смертну кару за замах на вчинення теракту: вже звинуватили опозицію
Показати ще

Олександр III

Цар, який залишив свій слід в історії відсутністю воєн під час свого правління, тарганів боявся також, як і Петро I. Однак куди більше він не любив верхову їзду і великі скупчення людей. Демофобія імператора доходила до того, що він частенько відміняв паради і свята.

Йосип Сталін

Нещадний диктатор, ім'я якого багатьом вселяло жах, дуже боявся бути отруєним. Даний страх отримав назву токсикофобія. А ще він ніколи не літав літаками через страх потрапити в авіакатастрофу. Були підозри, що у Сталіна спостерігалася ще й боязнь лягати спати. Фактів, що підтверджують це достеменно, немає, проте всім відомо: засипав він лише тоді, коли вже не було сил не спати.

Микола Гоголь

Найголовнішою фобією письменника, як відомо була тафефобія - панічний страх бути заживо похованим. Через це навіть спав він в кріслі, напівлежачи, бо рівна поверхня ліжка асоціювалася у нього із смертним одром. Крім цього, він боявся будь-якої згадки про смерть, боявся, що його розіб'є невиліковний недуг. Парадоксально, але ліки він теж відмовлявся приймати, побоюючись отруєння.

Сергій Єсєнін

Під час скандалу Єсеніна і співробітника ГПУ Блюмкина останній ледь не вистрілив в поета. Після цього випадку Серей Єсенін не розлучався з пістолетом, але все одно насилу стримував паніку, побачивши людей у ​​формі.

Але найцікавіше, що поет, широко відомий своїми любовними пригодами, дуже боявся заразитися сифілісом. Доходило до того, що найменший прищик на обличчі міг викликати паніку. Після першого нападу страху Єсенін довго і пильно розглядав себе в дзеркалі, намагаючись знайти ознаки захворювання або їх відсутність.

Володимир Маяковський

Після того, як його батько помер від сепсису, поет панічно боявся підхопити якусь інфекцію. Він ретельно мив руки з милом відразу ж після того, як доводилося потиснути комусь руку, а в його кишені завжди був флакончик з Йодом. Дверні ручки здавалися йому розсадником всяких мікробів, тому торкався він до них тільки через папірець або хустку. У перукарні поет завжди вимагав, щоб інструменти дезінфікували в його присутності.

Михайло Врубель

В юності він пережив трагедію нерозділеного кохання і, намагаючись полегшити душевні муки, різав собі шкіру на грудях ножем. З тих пір художник, що писав дивовижні картини, відчував страх перед красивими жінками. Однак не гидував користуватися послугами жінок легкої поведінки.

Нагадаємо, останні слова знаменитостей, які пішли з життя.

Як повідомляв портал "Знай.uа", ймовірно, багато хто з нас без зусиль зможуть впізнати Лінкольна або Ганді за їх фото в зрілому віці. Просто спробуйте уявити собі Зігмунда Фрейда, Мао Цзедуна або, скажімо, Ганді молодими. Складно уявити історичних особистостей в іншому вигляді. Але завдяки збереженим фото ми зможемо дізнатися, як виглядали знамениті особистості в свої юні роки.

Також "Знай.uа" писав, що сказали перед своєю смерттю 10 історичних особистостей.