Практично кожен з нас чогось боїться, іноді навіть несвідомо. Найчастіше страхи пов'язані з дитячими переживаннями, або ж у зрілому віці сильний стрес залишив незабутнє враження. Знаменитості в цьому плані не є винятком. Петро I і Йосип Сталін управляли величезною країною, поети збирали величезні аудиторії слухачів, проте від своїх нав'язливих фобій позбутися їм не вдалося.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Петро I
Важко собі уявити, що цар, який правив країною з 10-річного віку, до тремтіння боявся звичайних тарганів. Один вид цих безневинних, але не зовсім приємних комах, викликав у нього панічний страх і жах.
Другою фобією Петра I був страх високих стель і великих просторів. Хто б міг подумати, що двометровий цар вкрай некомфортно почувався у величезних палацах. В його будинку в Петербурзі спеціально встановлювали додаткову фальшиву стелю, яка візуально зменшувала простір.
Олександр III
Цар, який залишив свій слід в історії відсутністю воєн під час свого правління, тарганів боявся також, як і Петро I. Однак куди більше він не любив верхову їзду і великі скупчення людей. Демофобія імператора доходила до того, що він частенько відміняв паради і свята.
Йосип Сталін
Нещадний диктатор, ім'я якого багатьом вселяло жах, дуже боявся бути отруєним. Даний страх отримав назву токсикофобія. А ще він ніколи не літав літаками через страх потрапити в авіакатастрофу. Були підозри, що у Сталіна спостерігалася ще й боязнь лягати спати. Фактів, що підтверджують це достеменно, немає, проте всім відомо: засипав він лише тоді, коли вже не було сил не спати.
Микола Гоголь
Найголовнішою фобією письменника, як відомо була тафефобія - панічний страх бути заживо похованим. Через це навіть спав він в кріслі, напівлежачи, бо рівна поверхня ліжка асоціювалася у нього із смертним одром. Крім цього, він боявся будь-якої згадки про смерть, боявся, що його розіб'є невиліковний недуг. Парадоксально, але ліки він теж відмовлявся приймати, побоюючись отруєння.
Сергій Єсєнін
Під час скандалу Єсеніна і співробітника ГПУ Блюмкина останній ледь не вистрілив в поета. Після цього випадку Серей Єсенін не розлучався з пістолетом, але все одно насилу стримував паніку, побачивши людей у формі.
Але найцікавіше, що поет, широко відомий своїми любовними пригодами, дуже боявся заразитися сифілісом. Доходило до того, що найменший прищик на обличчі міг викликати паніку. Після першого нападу страху Єсенін довго і пильно розглядав себе в дзеркалі, намагаючись знайти ознаки захворювання або їх відсутність.
Володимир Маяковський
Після того, як його батько помер від сепсису, поет панічно боявся підхопити якусь інфекцію. Він ретельно мив руки з милом відразу ж після того, як доводилося потиснути комусь руку, а в його кишені завжди був флакончик з Йодом. Дверні ручки здавалися йому розсадником всяких мікробів, тому торкався він до них тільки через папірець або хустку. У перукарні поет завжди вимагав, щоб інструменти дезінфікували в його присутності.
Михайло Врубель
В юності він пережив трагедію нерозділеного кохання і, намагаючись полегшити душевні муки, різав собі шкіру на грудях ножем. З тих пір художник, що писав дивовижні картини, відчував страх перед красивими жінками. Однак не гидував користуватися послугами жінок легкої поведінки.
Нагадаємо, останні слова знаменитостей, які пішли з життя.
Також "Знай.uа" писав, що сказали перед своєю смерттю 10 історичних особистостей.