Адольф Гітлер - фігура, безумовно, демонічна. Ми знаємо майже все про його спосіб життя, побутові звички і, звичайно, суспільно-політичні погляди. І ці знання все ще не сходяться в одну цільну картину перетворення звичайної людини в головного лиходія ХХ століття. Але сьогодні ми поговоримо не про життя Гітлера і навіть не про смерть. А про життя після смерті. Багато хто до цих пір вірить, що фюрер не застрелили 30 квітня 1945 року в своєму бункері, а спокійно доживав свій вік десь на краю світу. Чи можна сприймати такі теорії всерйоз? Зараз дізнаємося. Вирушаємо на пошуки Адольфа Гітлера.

Аргентина

Один з найпоширеніших варіантів післявоєнного притулку німецького диктатора - це, звичайно, Аргентина. Адже туди дійсно втекло багато нацистів, намагаючись сховатися від переможців. Саме тут ховався від правосуддя Адольф Ейхман, співробітник гестапо, відповідальний за «остаточне вирішення єврейського питання». Але його вистежили та викрали агенти Ізраїлю, він постав перед судом і був страчений. Дивно, але старий нацист навіть змінивши паспорт, в побуті продовжував користуватися справжнім прізвищем. Хіба мало на Землі Ейхманів?

Тут дожив свій вік легендарний «Ангел Смерті з Освенцима», доктор Йозеф Менгеле. До речі, він так і помер своєю смертю, адже після арешту Ейхмана перемістився в Парагвай, а звідти до Бразилії. Ізраїльтяни стверджують, що вийшли на слід обох нацистів одночасно, але заарештували саме Ейхмана, упустивши Менгеле.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Справа в тому, що обраний в 1946 президентом Аргентини Хуан Перон відкрито підтримував нацистів і критикував рішення Нюрнберзького трибуналу. Тому Аргентина і стала справжнім раєм для «злинявших» з розгромленої Німеччини.

Звичайно, Гітлер ховатися у всіх на виду, як Ейхман або Менгеле, не зміг би. Тому прихильники це версії часто шукають сліди фюрера, який змінив ім'я і зовнішність. Поки що безуспішно.

Колумбія

А ось це вже трохи серйозніша версія. Чому? Тому що її у свій час серйозно проробляло ЦРУ. А всім відомо, що американська розвідка по дрібницях не працює.

Документи, що свідчать про такий варіант, спливли ще у 2013 році. Згідно з паперами, в 1955 році агент ЦРУ в Колумбії, що діяв під кодовим ім'ям Cimelody-3, повідомив у Центр, що йому довелося поспілкуватися з колишнім офіцером СС на ім'я Філліп Сітроен. І цей самий Сітроен розповів йому, що роком раніше особисто бачився з живим і здоровим Адольфом Гітлером. І навіть продемонстрував фотографію, копію якої агенту вдалося роздобути. Підпис до фото: «Тунга, Колумбія, Південна Америка, 1954 рік».

Нібито фюрер жив в Колумбії під ім'ям Адольф Шріттельмайор. І, якщо вірити фотокартці, навіть зовнішність не міняв, хизуючись своїми знаменитими вусами та чуприною.

Прихильники цієї версії вважають, що Адольф не став міняти зовнішність саме тому, що від нього цього всі чекали. Ніхто не шукав чоловіка, який виглядає як Гітлер, все шукали чоловіка, який намагався змінити свою зовнішність так, щоб не виглядати, як Гітлер.

Проте, з огляду на те, що ЦРУ досить швидко закинуло пошуки фюрера в Колумбії, версія залишається малоймовірною.

Німеччина

Одна з найцікавіших версій. Є думка, що нікуди фюрер з Німеччини і не виїжджав, а переховувався у соратників, змінивши зовнішність та ім'я. З одного боку, звичайно, вкрай малоймовірно. Адже як він виглядав, знала вся Німеччина. Сховатися на рідній землі було б складніше всього.

З іншого боку, той же доктор Менгеле далеко не відразу поїхав до Латинської Америки, а до 1949 року переховувався у Баварії. Адже там серед місцевих жителів у нацистів залишилося чимало прихильників, які могли допомогти з притулком, харчуванням, анонімністю.

Противники цієї версії говорять, що її малоймовірність будується на простому факті. Залишившись в Німеччині Адольф обов'язково б якось себе проявив. Занадто активною він був особистістю, яка свято вірить в свої ідеали.

Антарктида

Найбільш божевільна версія. Наша улюблена. Відповідно до цієї конспірологічної теорії, нацисти за роки при владі встигли побудувати на Південному полюсі укріплену автономну базу, справжню фортецю. І, можливо, до сих пір живуть там, виношуючи плани помсти. До них міг втекти і Гітлер.

Як би смішно це не звучало, але і у цій версії є свої доводи. Німецька експедиція в антарктичний сектор «Нова Швабія» у 1938 році - це факт. Більш того, відразу після повернення експедиції, Рейх заявив про свої претензія на цей клаптик суші. До речі, сучасна Німеччина цих претензій поки і не скасовувала.

Але почалася Друга світова, і освоєння Антарктики Рейхом було призупинено. За офіційною версією. Ось тут і вступають в гру конспірології, які стверджують, що насправді німці продовжували активно освоювати полюс, побудували там величезну базу і переправили туди якісь таємничий реліквії.

Звучить, як марення. Але, за деякими даними, така ймовірність розглядалася на найвищому рівні. І в 1945 році британці проводили операцію «Табернал», покликану знайти і знешкодити нацистів в Антарктиді. Більше про цей факт достовірно нічого не відомо. Істина, як завжди, десь поруч.