Палеонтологи із США повідомили про відкриття раніше невідомого виду "броньованого" динозавра, останки якого були виявлені в 2008 році. На Youtube-каналі Музею природної історії штату Юта опубліковано відео з знахідкою.

Після проведеного дослідження, вчені прийшли до висновку, що це зовсім новий вид анкилозаврів – ящерів (Akainacephalus johnsoni – Акайноцефал джонсони), що населяли Землю приблизно 100 млн років тому. Їх тіло вкрите рогами і з шипами булавообразними хвостами, що сприяло захисту цього виду динозаврів.

Відзначається, що вік виявленого п'ятиметрового скелета становить приблизно 76 мільйонів років. Розкопані археологами череп, хребет і масивний кістковий наконечник хвоста будуть відправлені для подальшого вивчення. За фрагментами кісток учені планують відновити точний зовнішній вигляд древніх тварин.

Популярні новини зараз
Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", дослідники з Техаського університету в Остіні і Китайської академії наук з'ясували цікаву особливість у динозаврів.

Як виявилося, древні тварини не могли висовувати язик і лизати, про свій експеримент вони розповіли в статті в журналі PLOS ONE.

В культуру міцно увійшов образ хижого динозавра з розкритою зубастою пащею і язиком, що нагадує язик сучасних ящірок.

Але у підсумку така картина, як виявилося, далека від істини. Все життя людство було в омані. Аналіз будови порожнини рота безлічі видів динозаврів, зокрема, під'язикових кісток, показав: у них багато спільного з сучасними алігаторами і крокодилами.

Нагадаємо, в Аргентині знайшли скелет найбільшого динозавра. Вони - найбільші тварини, які ходили по Землі, з масою, яка дорівнює космічним човнам.

Однак, досі не зрозуміло, як ці динозаври досягли таких масивних розмірів. Нова знахідка кісток динозавра в Аргентині надала нові докази процесу зростання гігантів.

За словами палеонтологів, тварина "застосувала нову стратегію, щоб досягти великих розмірів. Зокрема, для неї були характерні сплески швидкого зростання і ефективні, схожі на пташині, легені".