В Аргентині знайшли скелет найбільшого динозавра. Вони - найбільші тварини, які ходили по Землі, з масою, яка дорівнює космічним човнам.

Проте, досі не зрозуміло, як ці динозаври досягли таких масивних розмірів. Нова знахідка кісток динозавра в Аргентині надала нові докази процесу зростання гігантів.

За словами палеонтологів, тварина "застосувала" нову стратегію, аби досягти надвеликих розмірів. Зокрема, для неї були характерні сплески швидкого росту та ефективні, схожі на пташині, легені.

Викопні рештки динозавра вчені знайшли на північному заході Аргентини під час польового дослідження. Вони виявили чотири скелети - один нового виду та три пов'язаних з ним динозаврів.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Показати ще

"Ми могли пересвідчитися, що це новий вид, який ми назвали Ingentia prima. На латині це означає "перший гігант", - зазначила доктор Сесілія Апалдетті з Національного університету Сан-Хуана.

Цей динозавр походить з Тріасового періоду, а отже з'явився на 47 млн років раніше, ніж знамениті рослиноїдні диплодоки та брахіозаври з їхніми довгими шиями.

Він не був такий великий, важив близько 10 тон. Але його відкриття - це несподіванка, адже він з'явився так рано на шляху еволюції динозаврів. Динозавр мав довгу шию та хвіст, хоча й не сягав таких розмірів, як диплодок.

Ми звикли думати, що перші гігантські динозаври виникли на початку Юрського періоду, після того, як супервулкани викликали глобальне вимирання в кінці Тріасового періоду. Але знахідка скелетів в Аргентині дозволяє говорити, що принаймні деякі динозаври змогли досягти гігантських розмірів в останній частині Тріасового періоду, до цього вимирання.

Несподіванкою було те, що lessemsaurids досягли своїх величезних розмірів незалежно від завроподів - ящіротазових динозаврів, таких як апатозаври та диплодоки, які дійсно розвивалися пізніше під час Юрського періоду.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", дослідники з Техаського університету в Остіні і Китайської академії наук з'ясували цікаву особливість у динозаврів.Як виявилося, стародавні тварини не могли висовувати язик і лизати.