Ймовірно, голос цієї людини залишиться в пам'яті жителів СРСР назавжди. Юрій Левітан був унікальним диктором-трибуном, що вмів лише тембром голосу вселити віру в перемогу змученому війною народу. Але в історії диктора є чимало загадок - чому в 1970 році його раптово зняли з радіоефіру. Нещодавно історики встановили, що навіть Гітлер намагався спочатку вкрасти, а потім і просто усунути великого диктора. Адже, цей голос міг вселяти страх, також, як і надію і довіру.

Навіть в юному віці Юрій дивував батьків незвично сильним і навіть поставленим голосом. Цей дар дитина отримала від природи. Після закінчення школи всі пророкували власникові дивного тембру кар'єру артиста, але в Державний інститут кіно Юрій не пройшов за віком. Зате дуже легко пройшов конкурсний набір дикторів і отримав місце стажиста на столичному радіо.

Звичайно, спочатку стажисту довіряли читати невеликі замітки і тільки в нічному в ефірі. Але одного разу Левітану довелося зачитувати по радіо п'ятигодинний доповідь про XVII з'їзді партії. Зовсім випадково передачу почув Сталін і був так вражений звучним голосом стажиста, що наказав призначити його головним диктором. А Левітану на той момент було всього 19 років.

Популярні новини зараз
Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Не дивлячись на природні дані, наполегливий хлопець розвивався постійно і тренував голос і дикцію. Згодом відточена дикція і монументальна ваговитість фраз стала знайома всій країні. Голос війни, голос перемоги - Левітан оголошував про напад Німеччини і під час Другої світової став певним символом мужності всього народу.

Німці анітрохи не сумнівалися в успіху бліцкригу на східному фронті. Геббельс, міністр пропаганди, придумав геніальний план: перемогу Німеччини повинен по радіо сповістити той же голос, що і підбадьорював радянських жителів. Фашисти кілька разів намагалися вкрасти диктора, а потім, коли стало зрозуміло, що швидкої перемоги чекати не варто, Гітлер оголосив і про нагороду за голову Левітана.

На щастя, жодна зі спроб не увінчалася успіхом. У 1945 році Юрій Левітан виголосив легендарне: "Говорит Москва! Фашистська Німеччина повністю розгромлена" - саме цей голос повинен був принести радісну звістку настраждалися жителям нашої країни.

Але вже після війни заслуженого диктора стали все рідше ставити в ефір. Вся справа в тому, що голос Левітана асоціювався у населення тільки з найважливішою інформацією. Наприклад, повідомлення про політ Гагаріна в космос також зробив великий диктор.

Так, Левітан довгий час працював з молодими стажерами, навчаючи собі гідну заміну. В ефір його вже майже не ставили, але з 1978 по 1983 роки йшла передача "Хвилина мовчання", озвучена Юрієм Левітаном. Останнім виступом став для Левітана мітинг 1983 року в честь сорокаріччя великої перемоги на Курській дузі. Серце геніального диктора не витримало хвилювання.

Як повідомляв портал "Знай.ua", про діяльність Юрія Гагаріна сучасникам відомо практично все. А ось його особисте життя в основному вкрита завісою таємниця. Хоча про любов першого космонавта і його дружину напевно коли-небудь знімуть красиве кіно. І ось чому.